«Грінпіс» попереджає про загрозу гербіцидів

Share on Facebook

 

«Грінпіс» разом із громадською організацією «GM Freeze» презентували світу новий звіт, у якому проаналізували майже 200 незалежних наукових досліджень, що демонструють небезпеку гербіцидів.


370

Основний компонент Раундапу та багатьох інших гербіцидів – гліфосат, який дослідники пов’язують з ризиком розвитку раку, вроджених вад у немовлят та неврологічних захворювань, зокрема і хвороби Паркінсона. Викликає тривогу і той факт, що лабораторні тестування показують, що саме гліфосат є хімічною речовиною, яка може призвести до пошкодження структури клітин та порушення гормонального балансу, що, своєю чергою, може стати причиною стирання відмінностей між статями.

Дослідження також вказують на руйнівний вплив на річки, тварин і рибу, що там мешкають. Гербіциди руйнують поживні речовини ґрунту річкового дна, вражають рослини, викликаючи їх захворювання, та, у кінцевому результаті, можуть призвести до забруднення питної води.

Особливу занепокоєність викликає тісний зв’язок гліфосату з вирощуванням ГМ-культур, стійких до гербіциду Раундап. Зважаючи на масове вирощування таких культур та широке застосування гербіцидів, виявлено більше 20 видів стійких до гліфосату бур’янів, які покривають майже 6 млн га переважно в Аргентині, Бразилії та США. Боротьба з бур’янами-мутантами стала великою проблемою для фермерів. Такі компанії-виробники ГМО, як Монсанто, рекомендують збільшувати кількість та концентрацію гербіцидів, пропонуючи хімікати навіть більш токсичні, ніж гліфосат. Безконтрольне використання пестицидів і розширення території та спектру їх використання залишають величезне токсичне навантаження на здоров’я людини та стан навколишнього середовища, створюючи замкнуте коло, у якому зароджуються все нові і нові супербур’яни, стійкі до існуючих токсичних гербіцидів.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 11-12 (21)' 2011

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: