Питна отрута?

Share on Facebook

 

Українські екологи б'ють на сполох - ситуація з питною водою в країні критична. Українці опинились в пастці - вживання водопровідної води небезпечне для здоров'я, а гідної альтернативи фактично немає.


питна вода

Токсична вода

Тим, що водопровідна вода в Україні токсична, бо дезінфікується хлором, і пити її не можна, для українців не новина. Та все ж більшість українців споживають її.

Найбільша річка нашої країни забезпечує водою дві третини населення. Однак стан її вод, за даними прокуратури Києва, незадовільний.

"В середньому, в русло Дніпра щорічно потрапляє більше 300 тон нафтопродуктів, 820 тон заліза, близько 10 тон кальцію та більше 4 тон фосфатів, - зазначають у відомстві. - Найбільший внесок в забруднення водної артерії роблять саме підприємства столичного регіону".

У порівнянні з іншими регіонами України столиця посідає четверте місце за скидами забруднюючих речовин у водойми. Зокрема, Дніпропетровська область - понад 613 млн. куб.м., Донецька - близько 615 млн., Луганська - майже 148 млн.куб.м., Запорізька - понад 378 млн.куб.м., Одеська - майже 188 млн. куб.м., Київ - понад 366 млн.куб.м.

Особливо багато нітратів ртуті, свинцю, кадмію, за оцінками фахівців, в Дніпрі навесні під час водопілля. Ці речовини вкрай небезпечні для здоров'я людини - вони вражають внутрішні органи і провокують онкологічні захворювання.

Втім, не виключено, що якщо поставити в водопровід найчистішу джерельну воду, з-під крану така ж не потече. Адже її якість неабияк погіршують аварійні водопровідні мережі. В столичній прокуратурі зазначають, що з 2500 км мереж, які знаходяться на балансі "Київводоканалу", в аварійному стані знаходяться майже 900. За рік підприємство замінює 10 км трубопроводів. Шляхом нескладних підрахунків маємо - на заміну усіх мереж необхідно 250 років (!)

Більше за інших в Україні через низьку якість питної води страждають мешканці сходу, де сконцентрована більшість промислових підприємств країни. Наслідки не примусили на себе довго чекати. Так, на початку червня в місті Макіївка на Донеччині сотні людей отруїлись водою з водопроводу після потрапляння туди каналізаційних стоків. Небезпечно було і в Маріуполі, де з кінця травня бушувала холера. За цей час тут було зафіксовано 17 випадків цього небезпечного захворювання. Причину спалаху холери експерти вбачають саме в низькій якості води.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко пояснює усі негаразди з питною водою тим, що кількість промислових викидів в Україні збільшується, а очищати воду нема чим - майже усі водоочисні споруди в нашій країні були збудовані 20 років тому, тож технологічно застаріли і вже не можуть впоратися з забрудненням.

Не дивно, що в такій ситуації донеччани категорично відмовляються пити воду з-під крану. Серед таких і молода мама Ольга. Каже, і раніше цю воду не пили, а зараз після стількох повідомлень в пресі про отруєння і холеру - і поготів.

"Мене ще з дитинства привчили, що можна пити тільки кип'ячену воду, що я і робила. Коли з'явилася очищена бутильована, перейшла на неї. Зараз замовляю додому очищену воду, їжу для дитини готую тільки на ній. Воду з-під крану використовуємо тільки для технічних потреб", - каже вона.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: