У 80% криниць у Рудно біля Львова перевищено рівень нітратів у воді

Share on Facebook

 

У 80% криниць на території смт Рудно біля Львова спостерігається перевищення рівня нітратів у воді, подекуди вдвічі-втричі більше від допустимих норм.


криниця

Про це 10 червня під час прес-конференції повідомила завідувач відділу комунальної гігієни міської санітарно-епідеміологічної служби Мирослава Лесюк. 

З її слів, упродовж 2001 року санслужба перевірила майже 2 тис. приватних і громадських криниць в Рудно, Брюховичах та Винниках. У двох останніх намелених пунктах виявлено окремі випадки відхилення від норм бактеріологічного і санітарно-хімічного забруднення води у криницях. Натомість в Рудно відхилення від норм виявлено фактично в 80% випадках, каже експерт.

«Ми провели дослідження безкоштовно, за їх результатами скерували листи до населення і органів місцевої влади… При перевищенні рівня нітратів мешканці мали б провести чистку, дезінфекцію криниць. Однак після таких процедур за повторними аналізами до нас ніхто не звернувся», – наголосила Мирослава Лесюк. 

Серед причин такої ситуації в Рудно начальник відділу захисту населення і територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради Євген Басан назвав поведінку самих мешканців, які влаштовують іноді на відстані менше 10-20 метрів від криниць вигрібні ями, септики, не дотримуються інших елементарних санітарних норм.

Також, з його слів, причина забруднення води полягає в тому, що водоносний горизонт на цій території доволі близький до поверхні землі, а деякі мешканці на місці старих криниць організували вигрібні ями зі своєрідними стоками, відтак забруднено цей підземний водний горизонт, з якого беруть воду інші криниці. 

Також Мирослава Лесюк наголосила, що важливим залишається в цьому контексті питання проведення системи центрального водопостачання і водовідведення в смт Рудно. На сьогодні, з її слів, розроблено першу чергу проекту системи водопостачання (за кошти міста Львова), а також проект каналізування. Однак, з її слів, місцева влада чекає, що Львів дасть решту грошей на завершення і реалізацію проекту.

«І це при великій кількості мешканців елітних особняків, восикопосадовців, заможних людей, які там живуть! За кордоном всі села мають централізоване водопостачання і каналізацію, і це нормально!», – сказала вона.

Зазначимо, в бюджеті розвитку Львова на 2011 рік 1,5 млн грн передбачено на обладнання системи водопостачання для смт. Рудно.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: