Відбулися дебати «Вільний ринок землі – загроза українському селу»

Share on Facebook

 

26 квітня 2011 р. у Будинку вчителя в м. Києві відбулися публічні дебати «Вільний ринок землі – загроза українському селу», де обговорювалися питання про потенційні наслідки зняття мораторію на продаж землі для українського села.


загроза селу

Захід був організований Фондом «Ефективне управління» разом із британською компанією Intelligence Squared.

Для обговорення теми дебатів були сформовані дві панелі спікерів, які виступали «за» та «проти» запропонованої тези. Спікерами у дебатах «Вільний ринок землі – загроза українському селу» виступили: екс-перший віце-прем'єр-міністр України, екс-міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК, голова правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимир ЛАВРЕНЧУК, директор Науково-дослідного інституту економіки сільського господарства 2006-2008рр., директор університету Дебрецена (Угорщина) Джозеф ПОПП, президент ВГО "Українська аграрна конфедерація" Леонід КОЗАЧЕНКО; фермер, голова ВАТ «Гладківщинське хлібоприймальне підприємство» Лора РУБЧЕНКО, а також Мішель ТЕРЕЩЕНКО - праправнук українського цукрозаводчика Миколи Терещенка, президент компанії Україна-Агрі. Модератором дебатів був відомий журналіст Мустафа НАЙЄМ.

Під час першої частини дебатів спікери із двох панелей по черзі викладали ключові аргументи на підтримку своєї позиції. Далі відбулася сесія питання-відповідь, під час якої аудиторія мала можливість задавати питання та коментувати виступи спікерів.

Серед багатьох відомих людей, запрошених до участі у дебатах, були і представники Федерації органічного руху України. Показово, що учасників дебатів хвилювали не лише питання розподілу та власності на земельні ресурси України, а й питання виробництва здорових, якісних продуктів харчування, що було і залишається основним завданням людей, які працюють на цій землі. Зокрема, В.М. Пинзеник наголосив, що виробництво екологічної продукції на українських землях може стати особливою «фішкою» українських землеробів, тому важливо створити всі умови для становлення та розвитку цього напрямку в Україні. І лише вільний ринок землі може сприяти появі ефективного господаря, з чим погодилася більшість присутніх після проведення відповідного голосування.


Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: