Дві третини українців проти будівництва нових АЕС

Share on Facebook

 

69,1% респондентів проти нових АЕС, ще 17,6% українців вважають за необхідне продовжувати будівництво блоків.


АЕС

Більшість жителів України виступають проти будівництва нових енергоблоків атомних електростанцій в країні. Про це свідчать дані, яке провів Центр Разумкова.

 Як повідомляється, 69,1% респондентів проти такої перспективи, 17,6% українців вважають за необхідне продовжувати будівництво блоків АЕС. 


Близько двох третин (62,8%) опитаних висловлюють занепокоєння з приводу продовження терміну роботи діючих енергоблоків АЕС в Україні. 

Проте, навіть аварія на японській АЕС "Фукусіма-1" не схилила громадян до думки закрити українські АЕС (таку думку висловили лише 10% опитаних)

Українські АЕС громадяни вважають досить небезпечними (39,4%) або дуже небезпечними (25,2%). Абсолютно безпечними їх назвали лише 1,3% респондентів. 

Більшість опитаних (61,1%) вважають за необхідне поліпшити системи безпеки на українських АЕС, але 62,3% переконані в нездатності влади забезпечити ефективні заходи щодо підвищення безпеки АЕС. 

33,7% опитаних вважають, що подальший розвиток ядерної енергетики може забезпечити більшу енергетичну незалежність України. Протилежної думки дотримуються 40,4% респондентів. 

Серед джерел інформації про ядерну безпеку найбільше громадяни довіряють професійним експертам (28,3%), телебаченню (13,8%), зарубіжним та міжнародним організаціям (12,6%), а найменше - уряду (2,1%) і місцевій владі (0,3%). 

Дослідження було проведене з 1 по 5 квітня 2011 року, опитано 2009 респондентів старше 18 років за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

http://tsn.ua

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: