Чехія виділила 2,6 млн євро на новий саркофаг для ЧАЕС

Share on Facebook

 

Уряд Чеської Республіки вирішив виділити одноразову допомогу на будівництво нового саркофагу для Чорнобильської АЕС в розмірі 2,6 млн євро.

саркофаг для ЧАЕС

«Чеська Республіка виділила 2,6 млн євро для міжнародного фонду з будівництва захисного саркофагу для пошкодженого реактору Чорнобильської АЕС. Рішення про виняткову одноразову допомогу в середу прийняв уряд, повідомило міністерство закордонних справ», - написало у четвер, 14 квітня, чеське видання Lidove Noviny.

Офіційно свою участь у фонді, за повідомленням видання, Прага оголосить у вівторок, 19 квітня, на конференції учасників фонду.

Станом на кінець минулого року кошти до чорнобильського фонду надіслали 29 держав, загальна сума внесків становила 864 млн євро. Втім, як наголошує LN, ця сума не є достатньою, і потрібні ще сотні мільйонів євро.

«Очікується, що взяти участь мали б, до прикладу, ті держави, які досі коштів до фонду не надсилали. До них належить і ЧР, зазначили в чеському дипкорпусі», - пише видання.

Як інформував ZAXID.NET , в березні генеральний директор ДСП «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін спрогнозував, що жити на прилеглих до Чорнобильської АЕС територія люди зможуть на раніше, як через 20 тис. років.

Нагадаємо, що 26 квітня 2011 року минає 25 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС.


 Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: