На Кіровоградщині кожна п’ята очисна споруда, фактично, аварійна

Share on Facebook

 

На Кіровоградщині з понад 300 діючих очисних каналізаційних споруд 65 (п’ята частина) не відповідають елементарним санітарно-гігієнічним нормам.


очисні споруди, Кіровоградщина

Про це на засіданні обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки повідомив головний державний санітарний лікар області Федір Чорний, передаэ УНІАН.
За його словами, більшість очисних каналізаційних споруд на Кіровоградщині збудовані понад 30 років тому і, фактично, знаходяться в аварійному стані. Ці об’єкти необхідно терміново реконструювати, адже вони неефективно очищають стічні води. Незадовільна ситуація зі скиданням очисних вод зафіксована на 17 об’єктах. У райцентрі Новомиргород з 1994 року очистка стічних вод взагалі не проводиться, скидання відбувається безпосередньо у водойми.
Ф.Чорний зазначив, що у зв’язку з такою ситуацією в області щороку зменшується кількість дозволених для користування громадських пляжів.
«Якщо у 2005 році пляжів, придатних для відпочинку, за санітарними показниками води було 25, то у минулому році - 16», - сказав головний санітарний лікар.
За інформацією начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Миколи Власенка, у 2009 році об’єми скидання недостатньо очищених стічних вод в області виросли на 30%, торік цей показник вдалось зменшити на 20%.
«Найбільшим порушником у даному питанні є Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство, яким торік скинуто 16,5 млн. кубометрів недостатньої очищених стічних вод, також Інгульська та Смолінська шахти з видобутку уранової руди. У Голованівську виявлено кричущий факт: центральна района Власенко.
За словами заступника начальника Головного управління житлово-комунального господарства ОДА Миколи Вещеєва, за попередніми розрахунками, на реконструкцію каналізаційних споруд в області необхідно близько 88 млн. грн.


http://jkg-portal.com.ua

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: