Причини появи лупи і способи її позбутися

Share on Facebook

 

Наприкінці зими лупа стає дуже розповсюдженою проблемою. З нею необхідно починати боротися відразу після виявлення. 


lupa Оскільки лупа це не лише косметичний недолік, а хвороба, що може призвести до випадіння волосся.

Епідерміс здорової шкіри голови складається з 25-35 клітинних шарів. Проходячи природний цикл, кожна клітина переміщається зі шкірних глибин до поверхні й відлущується. Від утворення клітини до її відшарування проходить приблизно місяць. Епідерміс шкіри, ураженої лупою, складається всього з 10-15 шарів. Процес відновлення клітин прискорюється. Вони злущуються, не встигнувши відмерти.

Непрямих причин виникнення лупи багато: хімічна завивка сухого чи пофарбованого волосся, носіння головного убору на вологих пасмах, тривале перебування з непокритою головою на сонці або холоді, гормональні порушення, стреси, перевтома, кліматичні зміни, незбалансована харчування.

Останнім часом медики схиляються до того, що лупа в першу чергу викликається мікроорганізмом Pityrosporum Ovale, що живе на шкірі голови. При нормальному імунітеті й помірному виділенні шкірного сала він тихо існує, не видаючи своєї присутності й не викликаючи особливих проблем. Але варто тільки похитнутися імунній системі, як грибок починає бурхливо розмножуватися. Його надлишкова кількість прискорює процес відновлення шкіри, що й приводить до появи лупи.

Розрізняють лупу жирну й суху. Жирними лусочки стають, коли змішуються з надлишковим шкірним салом (при жирній шкірі голови). Волосся після миття швидко засолюються, лисніє, з'являється сверблячка. У результаті шкіра голови запалюється, волосяні мішечки гинуть, волосся випадає.

Коли ж сальні залози виробляють мало жиру (шкіра голови суха), утвориться дрібна суха лупа - висохлі рогові лусочки, майже позбавлені жиру. Результат: волосся січеться, стає тонкими і тьмяними.

Інтенсивні шампуні від лупи - це сильнодіючі лікувальні засоби, ними можна мити голову 2-3 рази підряд, а потім - тільки раз на тиждень. Шампунями від лупи, призначеними для частого застосування, можна користуватися при кожному митті. Під час миття піну треба залишати на волоссі на кілька хвилин. Лупа зникне вже після нетривалого використання спеціального шампуню, але щоб закріпити ефект, варто продовжувати лікування протягом кількох тижнів.

Можна знищити лупу й одним із народних засобів, яких багато у скарбничці людського досвіду:

1. Спробуй за 15-20 хвилин до миття нанести на шкіру голови суху гірчицю, розведену теплою водою до консистенції сметани. Ретельно змивай теплою водою з невеликою кількістю шампуню.

2. Шкірку чотирьох лимонів вари протягом 15 хвилин в 1 літрі води. Отриманим відваром обполіскуй волосся раз на тиждень.

3. При жирній лупі й випадінні волосся 2-3 рази на тиждень протягом місяця корисно втирати в шкіру голови спиртову настойку календули.

4. При сухій себореї з лупою, сверблячкою й випадінням волосся насіння алтея з рослинною олією у співвідношенні 1:20 нагрівають протягом години на водяній бані. Потім проціджують, остуджують і теплий масляний екстракт втирають у шкіру голови 2-3 рази в тиждень. Курс лікування - 15 процедур, при необхідності через 2-3 тижні курс можна повторити.

 

http://vidomosti-ua.com

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: