На Львівщині виявлено 425 стихійних сміттєзвалищ

Share on Facebook

 

styhijni-smittjezvalysha

У Львівській області впродовж 2010 року виявлено 425 стихійних сміттєзвалищ. На початок 2011 року з них ліквідовано 399. Найбільше стихійних сміттєзвалищ виявлено у Сокальському - 64 (з них ліквідовано 60), та Мостиському - 48 (з них ліквідовано 46) районах. Такі результати безстрокової акції „За чисте довкілля”.

У Львівській області, у населених пунктах Львівщини проживає 2,7 млн осіб, які разом з промислово-господарським комплексом створюють щорічно біля 5 млн куб. м твердих побутових відходів, з яких централізованим збором та захороненням охоплено лише 1,8 млн куб. м (37%), решта вивозиться стихійно.

Відтак, переважна більшість полігонів працює в режимі перевантаження, тобто з порушенням проектних показників щодо обсягів накопичення відходів. Водночас через відсутність необхідних споруд та механізмів технологія захоронення здійснюється з порушенням нормативних вимог, що в свою чергу призводить до забруднення навколишнього природного середовища.

Згідно із отриманими даними від 7 міських та 18 районних оргкомітетів акції, на Львівщині 357 сміттєзвалищ. Найбільше розташовано у Золочівському районі (73), у Сокальському (64), у Мостиському (50) та 58 - у Самбірському районі.

На 2011 рік Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Львівській області видано лише 14 дозволів на розміщення твердих побутових відходів на сміттєзвалищах області. Із загальної кількості сміттєзвалищ в районах області паспортизовано лише 12.

75 сміттєзвалищ області не відповідають вимогам законодавчих та нормативних актів (27 сміттєзвалищ у Сокальському, 23 – у Миколаївському та 21 – у Буському районах). Не відповідає екологічним вимогам і Львівське сміттєзвалище МКП „Збиранка”.

На території області 46 сміттєзвалищ підлягають закриттю, найбільше у Миколаївському (22) та Буському (20) районах.

Крім того, в області знайдено місця для розташування нових сміттєзвалищ в Городоцькому, Миколаївському та Сколівському районах та у м. Бориславі.


http://zaxid.net

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: