На Азовському морі завершилася операція з порятунку дельфінів

Share on Facebook

 
У Казантипській затоці (Азовське море) вранці 28 березня завершилась операція з порятунку близько 70 дельфінів, які потрапили у льодову пастку. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних русурсів України (Мінприроди).


За дорученням міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського на місце інциденту виїхала комісія Мінприроди. До рятувальної операції були залучені Екологічна інспекція, загони МНС, спеціалісти Держрибгоспу, а також вчені Сімферопольського державного університету.

Тривалий час дельфіни були затиснуті між берегом та льодом. Для евакуації дельфінів на берег Казантипської затоки була доставлена необхідна техніка - від автомобілів до спеціальних пристосувань для перенесення дельфінів. Але під ранок змінився напрям вітру, і лід почало відносити від берега. Штаб операції прийняв рішення відкласти евакуацію, і через деякий час дельфіни змогли самостійно дістатися відкритого моря.

"Станом на 08:00 28 березня на місці у зв'язку з посиленням південно-західного вітру акваторія звільнена від криги... На даний час не виявлено дельфінів, які потребують допомоги," - йдеться у повідомленні прес-служби МНС.

Дельфіни, які перезимували в незамерзлому Чорному морі, зайшли в Азовське море на полювання. Крижини, що рухаються під дією вітру, відрізали тварин від виходу з Казантипської затоки.

Дельфіни, котрі потрапили в біду, належать до виду морська свиня, або азовка. За даними досліджень, що проводилися з 2001 по 2005 рік, на півночі Чорного моря живуть менш як 1,5 тис. таких морських тварин.

Нагадаємо, 26 березня МНС оголосило штормове попередження в акваторії Чорного та Азовського морів.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: