Якість питної води під час весняного водопілля може погіршитися – експерт

Share on Facebook

 
Цього року під час весняного водопілля існує загроза погіршення якості питної води.

106

Про це розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.Вона відзначила, що питне водопостачання країни майже на 80 відсотків забезпечується за рахунок поверхневих вод. Якість води у поверхневих водних об’єктах є вирішальним чинником санітарного та епідемічного благополуччя населення.
За словами експерта, у період весняного водопілля існує загроза змиву водою величезної кількості нечистот, які потрапляють у річки та водойми разом із поверхневими стоками.
"У зв’язку із великим обсягом вивезеного снігу цього року (приблизно 2 тис. т), що містить значну кількість шкідливих речовин, а також враховуючи сезонне забруднення води речовинами природного походження, якість води в поверхневих джерелах водопостачання Дніпра та Десни значно погіршується. Також необхідно зазначити, що цією зимою значно промерзли ґрунти, і під час водопілля волога разом із хімічними реагентами, якими обробляли вулиці, потрапить у ґрунтові води, а також у Дніпро та Десну", – підсумувала Тимочко.
Нагадаємо, пік повені на річці Дніпро очікується приблизно у квітні місяці поточного року.
Експерти наголошують, що в Україні немає державної системи попередження стихійних природних явищ, або розливу річок, що спричинені людською діяльністю. Законні та незаконні ставки вже повністю зарегулювали стік великих і малих річок. На думку експертів, Дніпро взагалі вже не річка, а каскад водосховищ, де забудовані береги й повністю забудована вся прибережна територія.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: