Експорт органічних продуктів з України до ЄС стане простішим?

Share on Facebook

 

Експортно-імпортні операції ніколи не були простими, супроводжуючись оформленням низки офіційних паперів, що підтверджують відповідні характеристики продукції з одного боку, а з іншого – створюють технічні бар’єри в торгівлі.


9

Ті підприємства, що розпочали експорт органічної продукції до Європи, відчули на собі, яке це нелегке та тривале дійство.

Процедура експорту органічної продукції до країн ЄС з третіх країн відрізняється від тієї, що діє в межах союзу. Відповідно до європейського законодавства будь-яка партія органічних продуктів, що перетинає межі Євросоюзу, повинна бути авторизована. Процес цей довготривалий і нелегкий. Насамперед підприємство повинно бути сертифікованим контролюючим органом, що має міжнародну акредитацію відповідно до стандарту органічного виробництва, що визнаний Європейською комісією як рівнозначний стандарту ЄС. Після підписання контракту імпортер мусить отримати імпортний дозвіл, що слугує офіційним документом для ввезення органічної продукції на територію певної країни. Такий документ імпортер може отримати в державних органах своєї країни, на які покладено ці функції. Офіційно цей процес займає до 4-х тижнів, хоча на практиці може сягати і 2-х місяців, тому експорт органіку потребує ретельного планування заздалегідь. Кожна партія органічних продуктів, що відправляється, супроводжується експортним сертифікатом, який видається контролюючим органом експортера і дозволяє розмитнити продукцію як органічну.

06.12.2011 р. Єврокомісія оголосила про значні спрощення режиму імпорту до ЄС для контролюючих органів, що увійшли до офіційного переліку, опублікованого в додатку ІV до Постанови № 1267/2011. Лише 30 з 70 поданих заявок сертифікаційних органів на включення до переліку було затверджено. З 16 органічних сертифікаційних органів, що працюють в Україні, лише 2 найактивніші потрапили до цього переліку: ТОВ «Органік стандарт» (співзасновником якого є Федерація органічного руху України) та компанія «Етко».

Згідно з новою системою роботи з 1 липня 2012 р. продукцію, сертифіковану контролюючим органом, внесеним до згаданого переліку, можна буде експортувати до країн ЄС без отримання імпортного дозволу. В той же час для підтримання системи контролю та гарантій щодо якості органічної продукції запроваджено посилений режим контролю за самими контролюючими органами. Експерти прогнозують, що нова система сприятиме збільшенню обсягів вітчизняного органічного експорту до Європи.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 01-02 (22)' 2012
Комментарии (1)
112.03.2012 13:23
Zhmen88
Скажіть будь-ласка, яким чином можна дістати друковану версію журналу. Де він продається і чи можна його виписати?

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: