Пам'ять жертв Голодомору вшанують у 32 країнах

Share on Facebook

 

Заходи з ушанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років мають намір провести 32 країни.


голодомор

Про це сказано в повідомленні Центру дослідження визвольного руху.

Заходи з ушанування жертв Голодомору за межами країни організовує Світовий конгрес українців разом із громадськістю і владою відповідних країн.

Зі слів колишнього директора Департаменту архівного забезпечення Служби безпеки України Володимира В’ятровича, такі заходи, зокрема, відбудуться в Австралії, США, Вірменії, Греції, Іспанії, Італії, Канаді, Португалії, Сербії, Хорватії, Чехії і Франції.

Громадський комітет з ушанування пам'яті жертв Голодомору закликав українців прийти на заходи, присвячені цій трагедії, і запалити у вікнах свічки пам'яті.

Він повідомив, що 26 листопада о 14:00 розпочнеться скорботна хода від метро "Арсенальна" до Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" у Києві.

О 14:30 біля меморіалу розпочнеться панахида, яку відправлять серед інших патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, голова Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

О 16:00 - хвилина мовчання, під час якої українці запалять свічки біля меморіалу і на вікнах.

Нагадаємо, 26 листопада Україна вшанує пам'ять жертв голодоморів. У зв'язку з цією датою Президент Віктор Янукович доручив Кабміну вжити невідкладних заходів, щоб вирішити всі проблемні питання в діяльності Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні".

Зазначимо, що сам Янукович, голова Міносвіти Дмитро Табачник і більшість інших нинішніх представників влади не вважають Голодомор геноцидом українського народу.


Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: