На Донбасі невідомі хімікати «вбили» річку

Share on Facebook

 

Річка Солона, що розділяє місто Селидове Донецької області, стала червоного кольору, а риба в ній - загинула.

 

загинула риба

Місцеві жителі побоюються екологічної катастрофи і винять в події закриту шахту імені Коротченка і ЦЗФ «Селидівська», повідомляє телеканал «Донбас».

«Всі стічні води, які скидає шахта імені Коротченка і ЦЗФ «Селидівська», потрапляють в цю річку», - каже єгер Олексій Павленко.

Керівництво шахти повідомило, що їх підприємство не працює, а лише здійснює відкачування води, яка потрапляє в річку. А промислові відходи знаходяться у відстійниках і не можуть потрапити в річку.

«Вода чиста і прозора. Є висновок науково-технічної фірми «Стандарт». Взято проби води. Проби води відповідають нормам», - говорить головний інженер шахти Василь Давидов.

Влада Селидова відзначає, що водопостачання здійснюється не з річки Солона, тому здоров´ю городян нічого не загрожує. Наразі причини забруднення водойми з´ясовує спеціальна комісія.

Мер міста припускає, що причиною почервоніння річки стали шахтні води, що просочилися через грунт. Саме вони надають воді червоний колір.

За даними екологів, які наприкінці минулого року оголосили результати досліджень вод Донбасу, більш ніж у половині проб (56%) шахтної води міститься наднормативна кількість нафтопродуктів, а у 83% проб - підвищений вміст фенолів.

За даними експерта, в стоках низки вугільних підприємств регіону виявлено значні концентрації кобальту, нікелю, цинку, свинцю, молібдену, ванадію, берилію, фтору, марганцю, титану, стронцію, хрому, кадмію, барію, заліза та літію. Темп забруднення призводить до скорочення обсягів природних водних джерел, придатних до використання.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: