Що говорять органічні стандарти про ГМО?

Share on Facebook

 

Що говорять органічні стандарти про ГМО?


довідник стандартів

Постановою Ради ЄС №834/2007 від 28.06.2007 р. щодо органічного виробництва та маркування органічних продуктів визначено основні положення та правила щодо ГМО та органічних продуктів. Зокрема, всі виробники, в т.ч. українські, які займаються органічним виробництвом, прагнучи при цьому отримати органічну сертифікацію у відповідності з стандартами ЄС, мають, зокрема, дотримуватись і наступних вимог, викладених у статті 9 згаданої Постанови:

«Заборона використання ГМО

  1. ГМО, похідні ГМО і продукти, вироблені з ГМО, не повинні використовуватися як харчові продукти, корми, технологічні добавки, продукти захисту рослин, добрива, речовини для покращення ґрунту, насіння, вегетативний посадковий матеріал, мікроорганізми і тварини в органічному виробництві.
  2. З метою дотримання викладеної у пункті 1 заборони використовувати ГМО або похідні ГМО як харчові продукти або корми, оператори можуть покладатися на етикетки, які супроводжують продукт, або будь-який інший супроводжуючий документ, доданий або наданий згідно з Директивою 2001/18/ЕС, Постановою (ЄС) 1829/2003 Європейського парламенту і Ради від 22 вересня 2003 р. щодо генетично модифікованих харчових продуктів і кормів[2], або Постановою (ЄС) 1830/2003 стосовно можливості контролю і маркування генетично модифікованих організмів і можливості контролю за харчовими продуктами і кормами, виробленими з генетично модифікованих організмів.

Оператори можуть вважати, що у харчових продуктах або кормах, які вони придбали, не використовувалися ГМО або похідні ГМО, якщо це не вказано на етикетці або у супроводжуючому документі згідно з зазначеними Постановами, якщо оператори не отримали іншої інформації, що вказує на невідповідність маркування певних продуктів цим Постановам.

  1. З метою дотримання заборони згідно з пунктом 1 щодо продуктів, які не є харчовими продуктами або кормами, або щодо продуктів, вироблених генетично модифікованими організмами, оператори, які використовують такі неорганічні продукти, придбані у третіх сторін, мають вимагати від постачальника підтвердження, що продукти, які постачаються, не були вироблені з генетично модифікованих організмів або генетично модифікованими організмами. …»
Отже, підсумовуючи викладене, відзначаємо, що використання ГМО та їх похідних несумісне з концепцією органічного виробництва та сприйняттям споживачами органічної продукції. З цієї причини категорично забороняється використання генетично модифікованих організмів та їх похідних як у органічному агровиробництва, так і при переробці органічних продуктів. Відповідно, продукти не можуть маркуватися як органічні, якщо вони містять ГМО, складаються з ГМО або є похідними ГМО.


[1] Довідник стандартів ЄС щодо регулювання органічного виробництва та маркування органічних продуктів. Книга 1. – К.: 2008, Видання Федерації органічного руху України, серія «Нормативне регулювання».

[2] OJ L 268, 18.10.2003, стор. 1. Постанова з поправками, внесеними Постановою Комісії (ЄС) № 1981/2006 (OJ L 368, 23.12.2006, стор. 99).


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009


Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: