Президент наклав вето на закон про продаж зернових квот на аукціонах

Share on Facebook

 

Президент Віктор Янукович 28 квітня застосував право вето до закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства», яким Верховна Рада ввела розподіл квот на експорт зернових культур шляхом їх продажу на аукціонах.

 

зернові

Про це сказано в повідомленні прес-служби Президента.

Янукович пропонує відхилити закон у цілому. У повідомленні зазначається, що законом пропонується встановити порядок, відповідно до якого при застосуванні в Україні режиму ліцензування експорту (імпорту) зерна й продуктів його переробки, розподіл таких квот буде здійснюватися шляхом продажу на аукціонах.

На думку Президента, такий підхід не відповідає міжнародним зобов’язанням України з багатосторонніх торговельних угод Світової організації торгівлі.

Зокрема, у частині забезпечення обмеження всіх зборів і платежів будь-якого характеру (крім окремих мит і податків), установлюваних договірними сторонами на імпорт або експорт або у зв’язку з імпортом або експортом, сумою, приблизно рівною вартості наданих послуг і не є оподаткуванням імпорту або експорту у фіскальних цілях.

Президент вважає, що «введення прозорих і ефективних адміністративних процедур державного регулювання ринку зерна є умовою для гарантування продовольчої безпеки держави. Нарощування експортного потенціалу України в цій сфері й забезпечення її функціонування на основі сполучення вільної конкуренції й державного регулювання з метою збалансованості інтересів суб’єктів господарювання й держави».

У повідомленні зазначається, що при цьому зазначені процедури мають застосовуватися виключно на рівноправній основі й відповідно до міжнародних зобов’язань України з усунення нетарифних бар’єрів у зовнішній торгівлі.

Зокрема, підкреслюється в повідомленні, такий механізм передбачено у прийнятому в першому читанні законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України й затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур» (№ 8321), внесеному урядом.

Нагадаємо, квотування експорту зерна, спочатку введене урядом України на початку жовтня 2010 року на термін до 31 грудня 2010 року, в кінці минулого року було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот збільшено на 1,5 млн. тонн — до 4,2 млн. тонн. Квота на експорт кукурудзи збільшено з 2 млн. тонн до 3 млн. тонн, пшениці — з 0,5 млн. тонн до 1 млн. тонн.

За цей час квоти розподілялися лише один раз способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: Кабінет Міністрів постановою від 10 листопада 2010 обмежив термін прийому заявок, тому багато експортери просто не змогли отримати висновки Мінагропрода та подати заявки.

http://vidomosti-ua.com/economics/

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: