Що треба робити, щоб уникнути весняної втоми

Share on Facebook

 

Офіційно хвороби, що зветься весняною втомою, не існує.

 

vtoma

Проте досить часто, коли ви навесні приходите до лікаря, він ставить вам саме цей діагноз. У принципі організм здоровий, в принципі ні на що скаржитися, а те, що турбує, можна назвати недугою: відсутність апетиту, апатія, безсоння, роздратування.

Чим викликані такі явища? Якщо сказати, що таке самопочуття є розплатою за нераціональне харчування взимку, за те, що довго затримувались у накурених кімнатах, за малорухливий спосіб життя, за те, що мало бували на свіжому повітрі, — це лише напівправда.

Однією з причин поганого психічного стану і спаду сил є погода, тобто інші, ніж взимку, тиск і склад повітря (особливо зміни вологості), інша дія сонця, яскравість світла, що, як стверджують спеціалісти, мають суттєвий і здебільшого негативний вплив на наше самопочуття.

Якщо втома, безсоння чи роздратування наростають, потрібно обов’язково звернутися до лікаря і з’ясувати, чи не криються за ними якісь органічні зрушення. Тільки після того, як можливість органічного захворювання буде виключена, можна починати боротися з весняною втомою. У цьому разі нічим не можна нехтувати. Навіть найменша підтримка для організму цінна й необхідна.

Наприклад, намагайтеся лягати спати щодня в однаковий час, але не пізніше 23 години, так ви будете швидко засинати;

  • перед сном пийте гаряче молоко, яке корисне не тільки злісним курцям, але й усім іншим, бо є ефективним снотворним;
  • більше бувайте на свіжому повітрі;
  • недільні ранки, незалежно від погоди, присвячуйте прогулянці;
  • різко скоротіть кількість викурених сигарет;
  • навіть якщо зменшите звичайну дозу на дві-три сигарети в день, це вже перемога;
  • щодня натщесерце пийте “весняний зміцнюючий нектар”: півсклянки перевареної холодної води, в яку додайте сік із половини цитрини і ложку меду;
  • скорегуйте розклад свого дня таким чином, щоб хоча б двічі на тиждень виділити “зайву” годину для сну або відпочинку з книжкою.

У кожної людини своя природа втоми, з якою вона їде у відпустку. Якщо ви хочете, щоб відпустка допомогла позбутись цієї втоми, ви повинні з’ясувати її природу.


 

http://newme.com.ua


Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: