Житомир платить органічним виробникам

Share on Facebook

00aЗ метою надання фінансової підтримки сільгосптоваровиробникам Житомирщини, рішенням сесії обласної ради від 21 липня 2016 р. № 284 прийнято «Програму розвитку агропромислового комплексу Житомирської обл. на 2016-2020 рр». Рішенням № 349  цієї ж сесії було затверджено Порядки використання коштів за Програмою розвитку агропромислового комплексу Житомирської обл. на 2016-2020 рр.

За даними управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації, відповідно до Порядку використання коштів з обласного бюджету для часткового відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції у 2016 р. двом сільськогосподарським підприємствам  Новоград-Волинського р-ну - ТОВ «Цефей-Груп» (с. Броники) та ПП «Галекс-Агро» (с. Стриєва) відшкодовано 81,8 тис. грн. понесених витрат. У поточному році вже скористалися  фінансовою  підтримкою на розвиток  органічного виробництва згідно Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської обл. на 2016-2020 рр. ТОВ «Цефей-Груп» і ПП «Галекс-Агро» з Новоград-Волинського р-ну, а також ПОСП «Зоря» (с. Стремигород Коростенського р-ну), яким відшкодовано понесені витрати на проведення органічної сертифікації на загальну суму 94,7 тис. грн.

В області вже успішно органічно вирощують льон, пшеницю, полбу, гречку, жито, кукурудзу, просо, ячмінь соняшник, овес, боби, сою, горох, а також виробляють різноманітні органічні м’ясні та молочні продукти.

Як зазначає ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, зважаючи на зростання інтересу до органічного виробництва з боку товаровиробників, обласну підтримку цього сектору економіки, а також поступове зміцнення освітнього та наукового забезпечення органічного агровиробництва, є всі передумови очікувати його стабільне розширення в області у найближчі роки.

 

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: