Краща строганина - у «Яра Танам»

Share on Facebook

У сибірському місті Дудінка в міському Будинку культури відбувся заключний захід фестивалю «Строганина Таймиру», організаторами якого виступили міський комітет культури, молодіжної політики і спорту, територіальні відділи Адміністрації Дудинки, міський Будинок культури і міський Центр народної творчості.

1106

Участь у підсумковому дні фестивалю взяли чотири команди, що представляють сімейно-родові громади «Урулар», «Агапа», «Коу-кюнь» і «Дірьхяку», а також команда оленярських-сільськогосподарського виробничого кооперативу «Яра танам». Професіонали змагалися один з одним в майстерності приготування строганини - традиційної Таймирської страви з мороженої риби північних порід.
До складу журі увійшли Сидор Чуприн, голова Асоціації КМНС Красноярського краю, Григорій Дюкарев, головний спеціаліст Апарату Уповноваженого з прав людини в Красноярському краї, начальник територіального відділу міської Адміністрації в селищі Хантайськоє Озеро Анна Туманова, а також депутати Міськради Олексій Корніченко і Марина Жаркова. Члени журі оцінювали швидкість стругання риби, довжину і якість стружок, висоту рибної гірки, особливості оформлення готового блюда і величину рибальських трофеїв.
У номінації конкурсу «Чемпіон стругання» перемога була присуджена команді сімейно-родової громади «Коу-кюнь», в номінації «Майстер стругання риби» кращою визнана сімейно-родова община «Агапа». Представники громади «Урулар» показали найкращий результат в «Церемонії стругання», сервірувати рибу в крижаній човні власного виготовлення. Першість у номінації «Кращий трофей рибалки» здобула команда «Яра танам», надавши на конкурс рибу породи чир вагою понад дев'ять кілограмів. Вона була продана з організованого тут же аукціону за 10 тисяч рублів. Виручені гроші будуть передані в селище Волочанка в допомогу багатодітній сім'ї Марти Чунанчар.
Абсолютним переможцем фестивалю за кількістю набраних балів стала команда оленярських-сільськогосподарського виробничого кооперативу «Яра танам». В якості головного призу команда отримала величезний двокамерний холодильник. Під бурхливі оплески публіки Глава міста Олексій Дьяченко вручив лідеру команди Олександру Ядне стрічку та диплом переможця.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: