У Швеції шкільного кухаря попросили гірше готувати

Share on Facebook

 

Влада міста Фалун (Швеція) попросила Анніку Ерікссон (Annika Eriksson), шеф-кухаря їдальні в міській школі, припинити виготовляти "домашній хліб" і пропонувати дітям 15 видів овочів на обід.

 

195

На думку муніципалітету, великий вибір смачної їжі є несправедливим відносно учнів інших шкіл. Крім того, обіди, які пропонує дітям Ерікссон, не відповідають рекомендаціям – в 2011 році міська влада запустила програму здорового харчування в школах.

Катаріна Ліндберг (Katarina Lindberg), відповідальна за програму здорового харчування, не знала про те, як сильно рішення муніципальної влади обурило школярів і їх батьків. Учні 4-го класу навіть склали петицію, щоб Ерікссон залишили можливість готувати так, як вона звикла.

Кухар відзначила, що її робота не призводила до додаткових витрат з міського бюджету, а меню в школі було розроблене з врахуванням різних смаків дітей. Ерікссон хотіла бути упевненою в тому, що в їдальні знайдеться обід на смак будь-якого школяра, тому і надала їм вибір з 15 видів овочів і різних продуктів, що містять протеїни, – курка, креветки, пиріжки з яловичиною.

Проте після рішення міської влади їй доведеться удвічі скоротити кількість овочів і перейти з "домашнього хліба" на придбаний. Крім того, під загрозою опинився традиційний різдвяний шведський стіл.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: