Іспанія буде інвестувати у сонячну енергетику

Share on Facebook

 

Не дивлячись на фінансову кризу, високопосадовці Іспанії прийняли рішення інвестувати в розвиток національної сонячної енергетики. Таким чином чиновники планують налагодити виробництво нового покоління недорогих сонячних батарей, що володіють високими стандартами та енергоефективністю.

 

178Щоб створити сонячну батарею, компанії-виробники зазвичай використовують індій та кадмій, які є досить рідкісними і, отже, досить дорогими елементами. Однак в 2010 році компанії IBM вдалося отримати тонкоплівкові сонячні елементи, створені за допомогою доступних і недорогих матеріалів, таких як цинк, залізо, мідь, олово і селен. Хоча ці сонячні батареї не настільки ефективні, як їхні дорогі аналоги, досліди показали, що вони легко можуть бути використані для багатьох проектів. Незважаючи на те, що Іспанія планує використовувати саме «дешевий» варіант створення сонячних батарей, налагодження самого виробництва обійдеться інвесторам у велику суму. За інформацією Cleantechnica, Каталонський інститут енергетичних досліджень (IREC) в понеділок уклав угоду, згідно з яким він зможе протягом трьох років використовувати вищезгадану технологію для масового виробництва недорогих сонячних батарей. Повідомляється, що над проектом також будуть працювати науковці з Німеччини, Великобританії, Люксембургу, Італії, Швейцарії та Франції. До слова, уряди Великобританії та Німеччини висловили готовність матеріально підтримати проект. Якщо все пройде як заплановано, то IREC зможе випусткати недорогі сонячні батареї за межі лабораторії, довівши, що вони також мають комерційну цінність.

Також хочу нагадати, що Іспанія, давно і успішно розвиває альтернативну енергетику. І хоча сонячна енергетика в  енергетичному балансі країни займає приблизно 3%, Іспанія поступово рухається вперед в цьому напрямку. Вітрова енергетика розвивається більш активно і її частка в енергобалансі Іспанії складає близько 22% від всієї виробленої електрики. Хоча восени 2011 року в іспанії був зафіксований рекорд по використанню вітрової електрики -  59,6% від всієї виробленої електрики було вироблено вітряками. Правда цей рекорд стався завдяки сприятливим погодним умовам і у вихідні дні коли загальне споживання (і відповідно виробництво електрики) зменшується.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: