5 органічних продуктів для жінок

Share on Facebook

 

Споживання чистих і здорових білків має вирішальне значення для організму, якщо ви прагнете запобігти хворобам та передчасному старінню, збільшити запас щоденної енергії й жити довше.


органічні продукти

Доктор Алан Грін, про якого вже йшлося в першому числі журналу «ORGANIC UA», активний учасник органічного руху й пропагує відповідне харчування в повсякденному житті. Він і надалі провадить свою педіатричну практику, а також створив свій власний веб-ресурс, присвячений здоровому харчуванню. Нещодавно він видав посібник для жінок «Виростити «зелену» дитину», де розповідає про особливості органічної їжі та й загалом здорового способу життя за вагітності, пологів і догляду за дітьми.

 

виноОтже, розгляньмо аргументи д-ра Гріна на користь органічних продуктів у щоденному раціоні жінок та членів їхніх сімей.

 

Скажімо, Ви зазвичай віддаєте перевагу натуральним органічним продуктам чи обираєте легкі в приготуванні напівфабрикати, як-от піца та гамбургери?

 

Навіть якщо частіше споживаєте напівфабрикати, то, напевне, вже чули про органічні продукти та бачили на багатьох із них, зокрема навіть на піці, відповідне маркування. Проте, мабуть, як і багато інших людей, досі вагаєтесь. «Як лікаря мене часто запитують мої пацієнти, чи справді так важливо їсти органічні продукти. І я завжди відповідаю «Так!», тому що органік – це насамперед здоров’я». Дослідження засвідчують, що в органічних фруктах та овочах корисних речовин у середньому на 25% більше, ніж у конвенційних. А споживання органічного м’яса запобігає накопиченню в організмі синтетичних гормонів, надто небезпечних для жінок у дітородний період.

 

104Звісно, органічні продукти не завжди є в наявності та доступні за ціною, особливо нині з огляду на складну економічну ситуацію в світі. Проте їх обов’язково слід використовувати в своєму раціоні. Але ж які насамперед мають бути органічними? Д-р Грін визначив ті, що їх жінки споживають найчастіше і які з них найшкідливіші для здоров’я за конвенційного вирощування.

 

Ось вони – п’ять найважливіших для жінок органічних продуктів:

 

-     йогурт: зазвичай жінки не п’ють багато молока, проте з-поміж молочних продуктів найбільше смакують йогурти. Органічні йогурти виготовляють без додавання гормонів, антибіотиків, вони мають вищий рівень корисних жирних кислот Омега-3. Органічні молочні продукти не лише сприятливі для вашого організму, а ще й безпечні для довкілля;

-     зелений салат: конвенційні салати серед продовольчих товарів мають найвищий рівень вмісту токсичних синтетичних пестицидів. Тож частіше готуйте багаті на вітаміни страви з органічних овочів та салату. Позаяк вони містять на 25% більше антиоксидантів, ніж конвенційні, ви дістанете неабияку користь від щоденного споживання органічних продуктів;

-     яблука: після бананів це другі в списку найпопулярніших фруктів, однак більшість людей не знають, що вони можуть містити токсичні синтетичні пестициди, зокрема й органофосфати, навіть коли їх помити та очистити шкірку. Тому віддавайте перевагу органічним яблукам, як і персикам, грушам, полуниці, вишням та винограду, адже всі ці фрукти мають найвищу здатність засвоювати й накопичувати токсичні пестициди. Не забувайте про органічний яблучний сік!

105-     помідори: людина в середньому з’їдає близько 150 кг помідорів на рік, переважно у вигляді соусів і кетчупів. Органічні ж помідори містять значно більше корисних лікопінів, антиоксидантів, які зменшують ризик ракових та серцевих захворювань, а також мають багато інших позитивних властивостей;

телятина-     телятина: органічна телятина, на відміну від конвенційної, більш дієтична й не містить гормонів. А корисних жирних кислот Омега-3 у ній вп’ятеро більше, ніж у конвенційному м’ясі. До того ж, обираючи таку телятину, ви допомагаєте органічним господарствам, які працюють задля збереження навколишнього середовища;

-     червоне вино: лікарі-науковці з радістю повідомляють про його корисні властивості для організму. Отож варто щодня випивати по склянці органічного червоного вина. Сильний рослинний антиоксидант ресвератрол, який міститься в насінні, шкірці та листі винограду, може допомагати в боротьбі зі старінням шкіри та запобігати онкологічним захворюванням. Органічне вино таких антиоксидантів містить приблизно на 32% більше за традиційне й добре смакує зі стравами з органічного салату, заправленими соусом марінара. помідориТим, хто прагне уникати будь-якого алкоголю, зокрема й вина, радимо пити органічний сік із червоного винограду!

 

Щоденне споживання цих п’ятьох органічних продуктів допоможе зміцнити здоров’я вашого організму. Також це сприятиме зменшенню насичення токсинів у повітрі та воді, а отже, й загалом здоровій планеті.

 

 www.drgreene.com; www.glamour.com; www.healthychild.org

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04' 2009

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: