Завозити до Росії сир дозволили вже чотирьом українським заводам

Share on Facebook

 
Росспоживнагляд дозволив поставляти сир на російський ринок ще двом українським підприємствам — Пирятинському сирзаводу і Дубномолоко. Про це заявив сьогодні глава відомства, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

«Сьогодні на партії з цих двох заводів ми випишемо позитивний висновок», — повідомив він.

За словами Онищенка, у п'ятницю Росспоживнагляд зняв ембарго на поставки в Росію близько 10 партій сиру з Пирятинського сирзаводу і Дубномолоко, оскільки лабораторні тести продукції цих двох заводів завершилися. Головний санітарний лікар відзначив, що до партій сиру, які проходили тести, залишилися претензії щодо «жирокислотного складу», тому вони надійдуть на російський ринок «за нижньою межею допуску».

Раніше відомство дозволило поставки продукції ще двом українським сирзаводам — Гадячсир і Прометей. При цьому Онищенко заявив, що питання «щодо жирокислотного складу» були і до партій сиру цих виробників. Він вважає, що претензії до складу українського сиру «свідчать, що технологія виробництва ще не налагоджена».

«Три із семи зразків партій із заводу Прометей нас не задовольнили. Ми не дамо дозволу на ввезення до Росії. Це приблизно 39 тонн. На інші 11 партій — чотири із заводу Прометей і сім з заводу Гадячсир видано дозвіл на реалізацію», — повідомив начальник відомства раніше.

На питання про те, коли можуть початися поставки сиру в Росію, Онищенко відповів: «Нехай везуть». Разом з тим, він нагадав, що наступні партії також будуть проходити дослідження.

Як повідомлялося, 17 квітня в Москві Онищенко провів переговори з головою міністерства економічного розвитку і торгівлі України Петром Порошенком. Було вирішено зняти ембарго на поставки сиру з трьох українських підприємств. Після зустрічі Онищенко заявив, що український сир повернеться на ринок РФ, якщо у російської сторони не буде претензій. У свою чергу Порошенко оголосив про закінчення сирної війни між РФ і Україною.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: