Багатий світ органік

Share on Facebook

Нещодавно поважна делегація учасників органічного руху України, до якої входили представники державних та громадських установ, викладачі й торгівці, інспектори і безпосередні вітчизняні виробники органічних продуктів, відвідала Нідерланди.


Нідерланди

Там вони на власні очі побачили, чого можна досягти, завдячуючи наполегливій кропіткій щоденній праці. Ця країна, більша частина якої знаходиться нижче рівня моря, не маючи жодних покладів корисних копалин, завдяки своєму працьовитому народу, входить до числа найрозвиненіших і найбагатших держав світу. При цьому показовим є той факт, що Міністерство, яке ми відвідали, носить назву «Економічного розвитку та сільського господарства», в чергове демонструючи особливе значення, яке приділяють тут розвитку саме сільського господарства і галузей з ним пов’язаних. Приємно вразив новаторський, креативний підхід у цій державі до всього, в т.ч. і всебічного розвитку органічного сектору.

МиловановОстаннім часом все більше уваги тут звертається не лише на підтримку органічних фермерів, але й ліпше інформування громадян щодо переваг та безпечності органічних продуктів. Як результат – все більше органічних продуктів вітчизняного виробництва, ширший їх вибір для споживачів, більший ринок збуту для органічних виробників, вищий рівень життя і ліпший стан здоров’я більшості населення. І це не просто риторика, не констатація факту, що ґрунтувалась би лише на враженнях від відвідання органічної виставки BioVak! Учасники голландського органічного руху не лише розвивають цей напрямок у себе, але й виступають однією з рушійних сил всієї Європи, в т.ч. України. Адже добре відомо, що перші сучасні українські господарства почали переходити на органічні методи господарювання в 1990-х рр. саме під впливом голландських бізнесменів. І зараз ця всебічна співпраця плідно продовжується.

Ці свіжі враження вкотре змушують згадати тезу про необхідність зважати на найкращий досвід Нідерландів, Словенії, Молдови та інших країн. Має надихати життєва екологічна позиція Стінга, Анджеліни Джолі, Луї де Фюнеса та багатьох інших відомих людей.

Однак ми маємо добре усвідомлювати, що поліпшення життя, екологізація всіх його сторін, забезпечення всіх нас сертифікованими органічними продуктами та іншими безпечними товарами залежить в певній мірі від кожного з нас, від активної життєвої позиції як виробників, так і споживачів.Давайте жити у стилі ОРГАНІК! Читайте більше на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 01-02 (14)' 2011

 

З повагою,

Голова Правління Федерації органічного руху України

к.е.н. Є.В.Милованов

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: