Сусіди обирають органік!

Share on Facebook

tbilisi-city

У вересні 2009 р. Федерація органічного руху України спільно з своїми грузинськими та німецькими колегами провели у Тбілісі вже Другу Міжнародну конференцію "Розвиток органічного сектору в Центральній, Східній Європі та країнах Середньої Азії". Як і Перша (Київська) конференція, вона зібрала сотні друзів з понад двадцяти країн.


На протязі довгих років завдяки різноманітним чинникам формувався Регіон, країни якого мають багато спільних рис, сторінок історії. При цьому, слідуючи світовим тенденціям, ці держави - Албанія, Азербайджан, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Вірменія, Грузія, Естонія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Таджикистан, Туркменістан, Хорватія, Угорщина, Україна, Узбекистан, Чехія, Чорногорія, - кожна по-своєму, останнім часом все впевненіше обирають «органічний» шлях розвитку.

 

organichnyj-rynok

 

organichnyj-rynok-4

 

organichnyj-rynok-1

 

organichnyj-rynok-3

 Статистичні дані переконливо свідчать про стійку тенденцію у всіх згаданих країнах до зростання органічного виробництва. Загальна кількість господарств за три роки майже подвоїлась, площа сільськогосподарських угідь, на яких використовують органічні методи господарювання, зросла більш ніж на півмільйона гектарів! При цьому лідери Регіону: Чехія, Польща та Україна на початок 2008 р. досягли 312890; 285878 та 249872 га відповідно. Органічні методи завойовують все більшу популярність, що підтверджується, зокрема, тим, що своєрідний 6-відсотковий рубіж перетнули Естонія, Латвія, Чехія. Поглиблення співпраці між країнами-сусідами приносить результати: фермери навчаються один в одного, споживачі все частіше починають нарешті знову знаходити в крамницях традиційні улюблені продукти з сусідніх держав, однак тепер вже навіть з органічною якістю!


Євген Милованов

Федерація органічного руху України

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: