Незвичайний зоопарк: органічне меню для всіх

Share on Facebook

 

Перетнувши всю Європу і діставшись до протоки Ла Манш, між Францією та Великою Британією посеред Нормандських островів знайдете дивовижний острів Джерсі. Він неодмінно вартий уваги , не дивлячись на його невелику площу всього лише у 116 кв. км.


зоопарк

Саме тут було виведено джерсійську породу корів, які дають молоко з високою жирністю (до 7%). Острів відомий на весь світ ще і своїм унікальним зоопарком, створеним ще в 1959 р. відомим натуралістом Джеральдом Дарреллом, який тут фактично втілив у життя ідею розведення диких тварин у неволі як стратегію збереження окремих видів.

У зоопарку на площі 12 га зібрано понад 156 рідкісних і вимираючих видів тварин: ссавців, птахів, комах, амфібій та рептилій. Серед них – горили, орангутанги, лемури, білі вухаті фазани, червонощокі ібіси, ямайські хутії, рожеві голуби, променеві черепахи, блакитні дереволази, очкові ведмеді тощо. Тварини утримуються в просторих вольєрах, що нагадують швидше природне середовище їхнього проживання, ніж традиційний зоопарк.

Працівники зоопарку запевняють, що подібного закладу немає більше ніде у світі. Тут прагнуть не лише розважати та навчати людей, але й допомагати тваринам вижити в умовах антропогенного впливу, що ставить під загрозу їх виживання.

Значну частину робіт у зоопарку виконують молоді добровольці, що приїздять сюди з усього світу для того, щоб вивчати техніку розведення і вирощування рідкісних видів птахів та тварин у неволі. Вже більше тисячі студентів з-понад 100 країн пройшли тут свою практику.

 

ОРГАНІЧНЕ МЕНЮ

Що особливо цікаво і вражаюче, так це меню тваринок: здорове, повноцінне і органічне! Так, ОРГАНІЧНЕ! Дарреллівський трест створив власну органічну ферму «The Durrell Organic Farm» ще в 1976 р., задовго до появи господарств подібного типу в багатьох країнах світу. Її було створено саме для забезпечення тварин натуральними харчами, необробленими будь-якими хімічними препаратами. Вже протягом 35 років господарство забезпечує зоопарк фруктами, овочами, фуражем. В іншому випадку необхідно було б купувати корми за комерційними цінами, що коштувало б власникам зоопарку понад 25 тис. євро щороку.

Працівники ферми разом з волонтерами з усього світу вирощують такі їстівні квіти: календулу, гібіскус і братки; соняшник, кукурудзу; фрукти та овочі (аґрус, помідори, огірки, різні види капусти і салатів, перець, боби, гірчицю, редис, гарбузи та селеру). Ферма заготовлює також сіно та листя, гілки дерев та живоплоту, а ще деревину ясена, верби та бамбука.

Вся підстилка з вольєрів, підстрижена трава з газонів і навіть використані чайні пакетики з їдальні потрапляють до компостних ям, тому органічна ферма не потребує жодних хімічних добрив для підтримки родючості ґрунту та отримання високого врожаю. Поживна цінність по-домашньому вирощених на органічній фермі продуктів значно ліпша, порівняно з будь-якими імпортованими кормами.

Мешканці зоопарку отримують корми, що максимально схожі на ті, що вони їдять на волі. До того ж вони повинні самостійно шукати улюблені харчі, як це буває у дикій природі. Наприклад, горили та орангутанги полюбляють самі вибирати горох та боби з цілих пагонів, а не їсти, як люди, готову горохову кашу. При цьому тварини мають довго серед різних рослин вибирати смачні стручки, пережовувати листя і відкидати по дорозі непотрібні стебла та коріння. Добре відомо, що подібного роду пересування в пошуках їжі і займає левину частку їхнього життя в умовах дикої природи.

Часто відвідувачі зоопарку напівжартома запитують, чи не можна хоч якийсь час замінити тут собою якусь шимпанзе чи горилу, щоб так само, як і тварини, щоденно харчуватись якісними органічними продуктами і мати щоденний медичний догляд висококваліфікованих лікарів.

 

ОРГАНІК ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ

Набувши популярності та впевненості у своїх силах, Дарреллівський трест вирішив задовольнити жагу до органічного харчування і серед відвідувачів. Наприкінці травня 2011 р. було започатковано проект «Кухонний органічний город», мета якого полягає в тому, аби забезпечити свіжими органічними овочами та фруктами туристів, які вирішили зупинитися на острові, доповнюючи екологічний імідж усього комплексу Даррелла. Прихильники здорового відпочинку та шеф-кухарі хостелу з нетерпінням очікують перспективу постійного приготування здорових страв зі свіжих органічних продуктів. Такий проект забезпечить економію значної частини витрат гуртожитку для відвідувачів зоопарку та стане для туристів ще однією додатковою принадою.

 

Джеральд Даррелл (1925-1995) – англійський натураліст, учений-зоолог, письменник, засновник Джерсійського зоопарку і Тресту охорони дикої природи, які зараз носять його ім’я. Він створив не просто зоопарк, а міжнародний племінний центр для багатьох найбільш уразливих, зникаючих у світі видів тварин та птахів. Його життєвим кредо було визначити причини зникнення окремих видів та відновити їх популяції у природних притаманних для них умовах життя. За життя і вже після смерті його дослідження допомогли відвернути загрозу зникнення багатьох видів диких тварин.

 

Трест охорони дикої природи імені Даррелла – міжнародна благодійна природоохоронна організація, діяльність якої спрямована на збереження видів та підвидів дикої фауни від вимирання. Трест засновано у 1963 р. Джеральдом Дарреллом. Розташований на території маєтку Огр на острові Джерсі (Нормандські острови). Символом і емблемою тресту є вимерлий маврикійський голуб дронт.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу  "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: