Органічне дитяче харчування: здоровий старт життя

Share on Facebook

Безумовно, жоден сегмент харчової промисловості не викликає такого занепокоєння, як дитяче харчування.


657

З одного боку, це пов’язано з безпорадністю немовлят, які не можуть самостійно зрозуміти, який вплив їжа має на їхній маленький організм, з іншого боку, основу для майбутнього розвитку своєї дитини закладають батьки, які свідомо обирають продукти харчування для своїх малюків. Від того, якої якості буде харчування у ранньому віці залежить подальше здоров’я і самопочуття вже дорослої людини.

 

Продукти органічного дитячого харчування мають бездоганну якість, забезпечену дотриманням суворих органічних стандартів, проходженням регулярних інспекторських перевірок та сертифікації на кожному етапі виробництва.

Органічні продукти харчування для немовлят і дітей старшого віку, на жаль, в Україні не виробляють. Складно знайти навіть імпортні бренди органічного харчування. Хоча деякі марки представлено на полицях українських магазинів. Проте у світі цей сегмент ринку швидко зростає, а попит у декілька разів перевищує пропозицію. Як показують опитування, багато батьків сьогодні воліють годувати своїх немовлят безпечними органічними продуктами, навіть якщо самі вони не споживають органік регулярно. Такий органік-бум не викликає здивування, оскільки якість наявних на полицях супермаркетів дитячих продуктів викликає сумнів. Сподіваємося, незабаром українські підприємці також усвідомлять, що не можна нехтувати здоров’ям своїх маленьких співвітчизників, адже здорове харчування – основа здорової нації. Чекатимемо справжніх органічних продуктів дитячого харчування вітчизняного виробництва, а тим часом дізнаємося, що таке органічне харчування, його переваги та найбільш популярні дитячі бренди у світі.

 

Діти потребують якісного харчування більше, ніж дорослі

 

З моменту зачаття до одного року (і навіть пізніше) діти є найбільш вразливими до дії токсинів, які потрапляють до організму з їжею. Ось декілька причин.

  • Травна система дітей поглинає токсини швидше, ніж організм дорослої людини. Маса тіла дітей невелика, тому на 1 кг ваги їхнім організмом засвоюється більше пестицидів.
  • Організм дітей складається переважно з води та містить менше жирових тканин, тому пестициди, які накопичуються саме в жирових клітинах, вільно циркулюють у крові, отруюючи важливі органи.
  • Нирки немовлят менше здатні відфільтрувати і вивести токсини, які довше залишаються в організмі та повільно його руйнують.
  • Дитячий мозок розвивається швидшими темпами, тому особливо чутливий до нейротоксинів. Розвиток нервової системи може бути пригнічений високим рівнем токсинів.

 

5 причин звернути увагу!

 

1. Більше корисних властивостей. У середньому органічне дитяче харчування містить більше вітаміну C і таких важливих мікроелементів, як кальцій, магній, залізо і хром, а також протиракових антиоксидантів.

2. Жодних синтетичних добавок. Органічні продукти не містять шкідливих добавок, які можуть викликати такі проблеми зі здоров’ям, як хвороби серця, остеопороз, мігрень та гіперактивність. Заборонено використання гідрогенізованих жирів,  замінника цукру аспартаму та підсилювача смаку глутамату натрію.

3. Не містить отруйних пестицидів. В органічному виробництві заборонено використання усіх синтетичних засобів захисту рослин. Зазвичай у конвенційному виробництві застосовують більше 400 хімічних пестицидів, залишки яких потрапляють і до продуктів харчування. Уряд Великої Британії оприлюднив результати дослідження: надзвичайно високий рівень пестицидів знайшли у звичайних продуктах дитячого харчування, шпинаті, сухофруктах, бобах, яблуках, селері та чипсах.

4. Гарантія відсутності ГМО. Стандарти органічного виробництва суворо забороняють використання ГМО та їхніх похідних. Кукурудза, соя та бавовник – найбільш поширені ГМ-культури. Напевно, ви не годуєте своїх дітей цими продуктами, однак бавовняна чи соєва олія та кукурудзяний сироп є популярними інгредієнтами багатьох конвенційних продуктів.

5. Виключає залежність від антибіотиків. Існує зростаюче занепокоєння з приводу високого рівня використання антибіотиків та гормонів на промислових тваринницьких фермах. Споживання таких продуктів може викликати стійкість до ліків та непередбачувані наслідки для здоров’я людини. Стандарти органічного виробництва забороняють застосування будь-яких антибіотиків та гормонів для лікування та прискорення росту тварин.

 

Дослідження на користь органіку

 

Синтетичні мінеральні добрива, пестициди, стимулятори росту й інші агрохімікати вчені називають причиною багатьох проблем зі здоров’ям, зокрема раку, хвороби легенів, розладів ендокринної, імунної та репродуктивної систем. Цілий букет хімічних речовин людина споживає з конвенційними продуктами харчування.

Стандарти органічного виробництва забороняють використання будь-яких штучних та хімічних речовин у виробництві органічної продукції. До того ж нові дослідження, проведені на базі Ньюкаслського університету (Великобританія), доводять, що органічні продукти харчування насправді містять більше корисних поживних речовин, на відміну від індустріальних, оскільки замість хімічних речовин рослини засвоюють із ґрунту природні мікроелементи.

За результатами дослідження було з’ясовано певні факти.

  1. Органічне молоко містить на 60-80% більше поживних елементів улітку та на 50-60% узимку. Крім того, органічне молоко містить більше вітаміну Е та на 60% більше антиоксидантів та корисних жирних кислот.
  2. Органічний сир містить удвічі більше корисних мікроелементів, ніж конвенційний.
  3. Органічна пшениця, помідори, картопля, капуста, цибуля та салат містять на 20-40% більше поживних речовин.
  4. Органічні фрукти й овочі містять до 40% більше антиоксидантів, ніж продукція з промислового господарства.

 

Що це означає для вашого малюка? Якщо ви купуватимете лише органічні продукти харчування та іншу органічну продукцію (іграшки, одяг та засоби гігієни), ваша дитина не піддаватиметься впливу хімічних сполук, і що найголовніше, разом зі смачними стравами зможе отримати більше корисних елементів для повноцінного розвитку та міцного імунітету.

 

Важливі інгредієнти дитячого харчування: обирайте органік

Зернові каші. Органічні злаки ідеально підходять для дітей. Вони не містять залишків пестицидів та синтетичних добрив, а багаті на вітаміни і мінерали, які так необхідні дітям для здорового росту і розвитку. Страви зі злаками відрізняються високою енергетичною і харчовою цінністю.

Овочі та фрукти. Органічні овочі та фрукти не містять пестицидів, ГМО, залишків синтетичних добрив, мають неповторний природний смак і аромат, містять високий рівень антиоксидантів, вітамінів, мінералів, флавоноїдів та поліфенолів. Відіграють важливу роль у розвитку здорового організму дітей. Дослідження ЄС підтверджують, що органічні овочі та фрукти в середньому мають на 40% вищий рівень антиоксидантів, ніж їх конвенційні аналоги. Користь овочів і фруктів полягає в їхній здатності запобігати хворобам і підтримувати відмінне здоров’я протягом тривалого часу.

Органічне м’ясо. Органічне тваринництво не використовує антибіотиків, гормонів та стимуляторів росту, пестицидів та ГМО. У переробці заборонено використання консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів, поліпшувачів смаку тощо. Органічне м’ясо має високу якість та харчову цінність. Є джерелом незамінних білків, жирів та вуглеводів, а також вітамінів та мінералів, особливо кальцію, заліза та цинку. Органічне молоде м’ясо, особливо телятина, містить багато вітаміну D, який має протирахітні властивості, та в 5 разів більше жирних кислот Омега-3, що добре впливають на розвиток здорової серцево-судинної системи.

Органічне молоко. Як і всі інші продукти, органічне молоко має велику перевагу. Воно не містить шкідливих пестицидів, антибіотиків, гормонів, синтетичних добавок. Не спричиняє виникнення алергій, екземи та раку. Тому принаймні 1 склянка органічного молока має бути у щоденному раціоні кожної дитини.

Найважливіша складова молока – кальцій, який формує та зміцнює кістки та зуби. При цьому молоко містить й інші елементи, які допомагають кальцію засвоюватися: фосфор, вітамін D, магній. З молока діти отримують і необхідні білки, які добре засвоюються дитячим організмом. Крім того, корисний молочний жир, який відіграє важливу роль у будівництві клітин. Фінські вчені довели, що діти, які з дитинства п’ють багато молока, рідше хворіють діабетом.

 

ВАЖЛИВО! Діти, які харчуються органічними продуктами, мають міцніший імунітет до поширених захворювань, ніж ті, які у своєму раціоні мають промислові та ГМ-продукти. До того ж якщо ваша дитина має алергію на будь-які продукти, органічне дитяче харчування саме для вас. Синтетичні добавки, що містяться у конвенційних продуктах, на думку спеціалістів, і спричиняють виникнення алергій. Обирайте їх органічні аналоги.

 

Популярні бренди органічного харчування

 

1. «Hipp» (Німеччина)

2. «Earth’s Best Organics» (США)

3. «Gerber Organics» (США)

4. «Plum Organics Frozen Baby Food» (США)

5. «Tastybaby Frozen Organic Foods» (США)


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04 (16)' 2011

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: