Подорожчання харчів обернеться світу голодом і злиднями - Саркозі

Share on Facebook

 

Підвищення світових цін на продовольство, яке за поточний рік становило 37%, збільшило кількість бідних людей по всій планеті на 44 млн.


саркозі

Про це заявив президент Франції Ніколя Саркозі під час саміту міністрів сільського господарства країн Великої двадцятки, що проходить у Парижі, повідомило агентство "Bloomberg".

"Волатильність цін нахарчі стала чумою для фермерів і споживачів. Це може повалити цілі народи в голод і злидні", - сказав він.

За словами Саркозі, відсутність прозорості на сільськогосподарських ринках посилює цінові коливання, загрожуючи відновленню світової економіки та нарощуванню обсягів виробництва харчів.

Уряд Франції, що нині очолює Велику двадцятку, запропонував пакет дій, спрямованих на подолання ситуації, що склалася. Зокрема, до нього входить створення центральної бази даних сільськогосподарських культур, обмеження заборон на експорт, запровадження системи міжнародного регулювання ринку, формування екстрених запасів і складання плану підвищення світового виробництва продовольства.

Проте експерти скептично ставляться до цих ініціатив.

"Ринок зараз не дає достатньо сигналів фермерам для збільшення обсягів виробництва, щоб компенсувати потенційні втрати сільськогосподарських культур в країнах-імпортерах", - зазначив Абан Офон, аналітик сінгапурської компанії Standard Chartered Plc.

На думку директора Національного фермерського союзу США Роберта Карлсона, міністри Великої двадцятки навряд чи досягнуть угоди про скасування торговельних обмежень.

"Напевно, останнє, чого можна очікувати, це згоду на те, щоб хтось контролював кордони вашої країни", - сказав він.

Зазначимо, що за даними Організації Об'єднаних Націй, країни-імпортери цього року витратять рекордні $ 1,29 трлн на закупівлю продовольства за кордоном.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: