За збитки від ГМО треба платити

Share on Facebook

 

Адміністративний суд штату Арканзас присудив на користь корпорації «RicelandFoods» 11,8 млн дол. на відшкодування збитків та 125 млн дол. як штрафні санкції за заподіяну шкоду компанією «Bayer».


ГМО, Bayer

Причиною судової справи стала скарга з приводу забруднення запасів рису несанкціонованим ГМ-штамом. Розмір відшкодування у цій справі став найбільшим в історії штату Арканзас, повідомляє ресурс GM Freeze.

Слідом за цим процесом у судах США було розглянуто ще кілька подібних справ, за якими так само звинувачували згаданий німецький агробіотехнічний концерн у недбалості щодо вирощування ГМ-рису та подальшого забруднення ним «чистих» запасів, що спричинило зрив експортних поставок, масові повернення вантажу та повну зупинку експорту рису на довгі 7 років.

Міністерство сільського господарства США провело низку розслідувань причин забруднення. Всі вони виявилися безрезультатними через закінчення терміну дії та відсутність будь-яких письмових доказів вирощування ГМ-рису на території країни. Як наслідок – концерну «Bayer» жодних санкцій з боку держави пред’явлено не було.

 

 НОТАТКА. ГМ-рис штаму LL601 вирощували у США на експериментальних полях у 1998-2001 рр. Його наявність було виявлено в імпортних поставках рису в 24 країнах світу.

  www.gmfreeze.org

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04 (16)' 2011

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: