Датські еко-ліхтарі відтепер у Великобританії

Share on Facebook

 

Датські інженери знайшли новий спосіб заощадити на освітленні вулиць. Вони створили ліхтарі на сонячних батареях, які виробляють енергії більше, ніж споживають.

еко-ліхтаріОригінальною розробкою зацікавились в Туманному Альбіоні. Незвичайні «лампи» називаються SunMast і випускаються датською компанією Scotia. Сонячними елементами вкривається вся поверхня стовпа. У його основи знаходиться інвертор, який перетворює постійний струм у змінний, а останній «згодовується» загальній енергомережі.

Вдень «Сонячні щогли» (доступні висоти: 8, 10 і 12 метрів) справно переправляють енергію в мережу, а вночі звертаються до неї за живленням. Цей підхід виглядає більш раціональним, ніж автономні вуличні ліхтарі з сонячними елементами і акумуляторами, які створюються і апробуються у різних країнах в останні роки, оскільки вони не можуть виробляти надлишки електрики, а витрачають все на себе, і до того ж - досить дорогі не тільки через сонячні комірки, а й через батареї.

Сонячні комірки для SunMast постачає німецька фірма Q-cells. Вони добре працюють в умовах високої хмарності і перетворюють світло, яке падає під різними кутами. Q-cells обіцяє, що і через 25 років фотоелектричні елементи забезпечать не менше 80% початкової потужності. До речі, датські ліхтарі можна обладнати будь-якими лампами. Тобто, яким, зрештою, буде освітлення вулиць, вирішує замовник «Сонячних щогл».

Перші енергонезалежні вуличні ліхтарі в порядку досліду з'явились на вулицях Копенгагену в грудні 2009 року. Кожна копенгагенська восьмиметрова «лампа» видає в загальну мережу близько 250 кіловат-годин на рік. Номінальна вихідна потужність сонячних комірок такої щогли становить 480 ват, а у 12-метрової досягає 720 ват. Розробники підкреслюють, що ліхтар розрахований на роботу навіть у високих широтах.

З листопада минулого року ці незвичайні джерела енергії тестують у Великобританії. Поки що SunMast встановлені вздовж траси M25, яка охоплює Лондон кільцем. Фахівці очікують, що нові ліхтарі допоможуть знизити викиди забруднюючих речовин (у розрахунку на кожну щоглу освітлення) на 120%.

http://www.eco-live.com.ua

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: