Велика Британія: зелені автозаправки ростимуть, як гриби

Share on Facebook

ukgreenfillst

Нова автозаправна станція у Костволдс (Східна Англія) працюватиме, не шкодячи довкіллю.

Автозаправки та «зелений» дизайн – не зовсім сумісні поняття. На заправках продають не лише бензин, але і продукти харчування, розміщують ресторани швидкого харчування, вони займають велику площу, яка стає «мертвою». До того ж вони просто нищать ландшафт.

Проте нова заправка у Костволдс повинна стати чимось надзвичайним і несхожим на своїх конкурентів. Вона спроектована таким чином, щоб максимально «злитися» з місцевим ландшафтом, її навіть не буде видно одразу з дороги. Новий проект дозволить зменшити викиди вуглецю на 1/5, порівняно зі звичними заправками, завдяки розташуванню поблизу городу, створенню умов для дикого життя, використання місцевих екологічних будівельних матеріалів.

Проте є тут і невелика проблема. Вам, напевне, не захочеться покидати це місце. Дизайнери проекту описують своє дітище як «сільський оазис», проте не лише завдяки спокою та тиші, яка тут пануватиме. На автозаправці нового покоління планують подавати страви домашнього приготування, свіжі овочі та органічне м’ясо з місцевої органічної ферми, тут також продаватимуть місцеві колоритні витвори мистецтва та традиційних ремесл.

«Зелена» заправка має досить оригінальні хвилясті форми, які доповнюють красу краєвиду. Оздоблений деревом інтер’єр нагадує зону відпочинку бізнес-класу в скандинавських аеропортах із м’якими кріслами, низькими журнальними столиками та приємним м’яким освітленням.

Можна уявити себе відпочивальником у такому інтер’єрі зі склянкою органічного яблучного соку та морквяним тістечком, у той час як працівники комплексної автозаправки дбають про Ваш автомобіль.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 05-06 (08)' 2010

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: