Вчені збираються лікувати сліпоту водоростями

Share on Facebook

 

НЬЮ-ЙОРК, 20 квітня. Вчені збираються лікувати сліпоту за допомогою водоростей. Як повідомляє 3DNews, автори дослідження мають намір вводити ген водоростей в клітини очі.


лікування сліпоти, водорослями

Справа в тому, що цей ген виробляє білок ченнелродопсіна-2 (ChR2), який потім працює як фоторецептор. Саме цей білок допомагає направити рослини в бік джерела світла. Таким чином біполярні клітини людського ока зможуть сприймати світ і передавати інформацію ганглію.
Найбільш поширені форми сліпоти - це пігментний ретиніт (РП) і вікова макулярна дегенерація (ВМД). Обидва захворювання виникають при пошкодженні очних фоторецепторів, які відповідають за перетворення світла, що потрапляє в око, в електричні імпульси. Тому, коли вони пошкоджені, мозок не отримує необхідну для зору інформацію.

Дослідники проводили випробування на мишах і виявили, що через 10 тижнів після введення генів біполярні клітини почали виробництво ChR2. Мишей пускали в лабіринт, наповнений водою, з 6 можливими шляхами, один з яких мав уступ для того, щоб миша змогла виповзти на сушу. Гризуни з введеними генами знаходили цей шлях в 2,5 рази швидше, ніж їх сліпі родичі.


 http://www.rosbalt.ru

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: