Органічний законопроект подано до держдуми

Share on Facebook

Російський Уряд відповідним розпорядженням від 24 січня 2018 р. №67-р вніс до Держдуми проект Закону «Про виробництво органічної продукції». Це відбулося після затвердження законопроекту на засіданні Кабінету Міністрів 18 січня 2018 р.

01p

Як зазначає Кабмін, на сьогодні ринок органічної продукції в Росії функціонує стихійно, її виробництво вимагає окремого законодавчого регулювання, оскільки технології, що застосовуються при її виробництві, істотно відрізняються від технологій конвенційного сільського господарства.

«Мета законопроекту - встановлення правових основ регулювання відносин у сфері виробництва органічної продукції. Законопроектом передбачається регулювання у частині виробленої продукції рослинного, тваринного, мікробного походження, а також аквакультури в натуральному, обробленому або переробленому вигляді, що вживається людиною в їжу, яку використовують як корми для тварин, посадковий та посівний матеріал» - говориться у відповідній довідці.

У законопроекті вводяться поняття "органічна продукція", "виробництво органічної продукції", "виробники органічної продукції". Крім того, визначено принципи виробництва органічної продукції, повноваження в області виробництва такої продукції.

Проект також передбачає створення реєстру виробників органічної продукції та добровільне підтвердження відповідності виробництва органічної продукції документам, які розробляються і що застосовуютьсяв національній системі стандартизації. Законопроектом визначаються вимоги до використання графічного зображення (знака) органічної продукції.

"В результаті прийняття законопроекту будуть створені правові умови для розвитку органічного сільського господарства в Росії" - зазначають в уряді сусідів.

Їм опонує засновник Національного аграрного агентства Rosng.ru Олександр Гавриленко, який переконаний, що Росія не зможе конкурувати із зарубіжними виробниками цих продуктів: "У них вже є найкращі на сьогодні технології та незрівняна з РФ держпідтримка. Тож говорити про те, що Росія зможе успішно конкурувати і зайняти чверть світового ринку, я б не став!" На його думку, ця галузь цікава для бізнесу і окремі невеликі компанії зможуть непогано заробити в цій сфері. «Однак з точки зору бізнесу це все ж далеко не найкраща сфера. Купівельна спроможність росіян зараз низька, обсяг ринку дуже маленький, і здебільшого він зосереджений у Москві та Пітері. А на світовому ринку нашу продукцію особливо ніхто не чекає, її просто не пустять лобісти "розкручених" надійних виробників» - запевняє експерт.

https://ria.ru/economy/20180125/1513283477.html

http://www.interfax-russia.ru/Moscow/view.asp?id=902375

 

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: