Болгарія: крок назустріч екологічній безпеці

Share on Facebook

 

bolgarija-gmo-protest

Зважаючи на глибокий супротив громадськості, аргументи експертів та численні мітинги, Міністерство екологічної безпеки Болгарії відступило назад, прийнявши більшість пропозицій екологічних організацій стосовно змін до законодавства щодо ГМО. 26 січня 2010 р. Національна асамблея, представники Міністерства екологічної безпеки вислухали думки представників екологічних громадських організацій, ініціативних об’єднань споживачів та матерів, експертів щодо змін, запропонованих урядом.

Міністерство екологічної безпеки прийняло більшість пропозицій – продовжити заборону на розповсюдження ГМО у навколишньому середовищі, особливо в зонах національних екологічних заповідників та в безпосередній близькості до органічних господарств, а також прийняти погоджене рішення щодо просторової ізоляції полів, засаджених ГМ-культурами.

«Джина було випущено з пляшки. Суспільство все більше цікавиться тим, що саме вирощується на полях Болгарії, а також тим, що вони їдять. Усе більше людей починають розуміти, що таке ГМО. Кожен крок уряду з питань ГМО перебуває під жорстким контролем громадськості», – зазначає Світлана Ніколова, голова асоціації «Agrolink».

Протягом останніх двох місяців країною прокотилася хвиля протестів у таких 5 найбільших містах країни, як Софія, Русе, Варна, Пловдів та Веліко Тарново. Було зібрано 15 тис. підписів на підтримку гасла «Болгарія – вільна від ГМО» та ще 5 тис. підписів із вимогою заборонити ГМ-штам кукурудзи MON810. Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов отримав 2 тис. поштових карток, намальованих дітьми, де вони закликають його зберегти Болгарію вільною від ГМО.

У результаті Парламентський комітет із захисту навколишнього середовища та водних ресурсів прийняв рішення про 5-річну повну заборону ГМО. До проекту Закону було додано запропоновані громадськими організаціями норми, як наприклад: фермери, які вирішили вирощувати ГМ-культури, повинні отримати дозвіл на це від сусідніх фермерів та орендаторів землі, навіть якщо поля під ГМ-культурами розташовані на значній відстані.

Надмірна зацікавленість проблемою ГМО серед громадськості та ЗМІ підвищила рівень обізнаності населення країни про ГМ-культури. Відтепер громадяни будуть пильно спостерігати за кожним політичним кроком щодо ГМО у сфері сільського господарства.

 

www.organic-market.info  Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03 (06)' 2010

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: