У США від невиліковної інфекції померло три людини, потенційно зараженими вважають 22 тисячі осіб

Share on Facebook

 

У США зафіксовано вже три смертельні випадки зараження рідкісним легеневим захворюванням — хантавірусом. Переносники зарази — миші, і зараз влада стверджує, що потенційно зараженими можуть бути 22 тисяч осіб, причому 2,5 тисячі вже залишили межі США.


254

Через довгий інкубаційний період точні масштаби зараження невиліковною хворобою неясні. Але вже 39 країн отримали попередження про можливе поширення на їх території хантавірусної інфекції, передає USA Today.

Вогнище зараження зафіксовано в національному парку Йосеміті. За останніми даними, в групі ризику близько 22000 осіб, які відвідали цей парк у липні і серпні. Як скоро хвороба проявляє себе, вчені поки не знають. Інфекція важко діагностується, від неї немає вакцини і лікування, але діагностування на ранній стадії (проводиться за аналізом крові) підвищує шанси на виживання, наголошується на офіційному сайті Центру з контролю захворювань США. Перші симптоми захворювання: головні болі, температура, м'язові болі, труднощі з диханням і кашель. Небезпечний будь-який контакт з екскрементами гризунів: для того, щоб заразитися, досить вдихнути випари.

ЦКЗ випустив попередження про небезпеку для 39 країн, здебільшого для членів Євросоюзу, громадяни яких відвідували національний парк. Точний список не наводиться.

Троє загиблих чоловіків ночували в парку Йосеміті в наметах у популярному кемпінгу Curry Village. Ще вісім туристів у лікарнях. Чиновники визнали: через конструкційні прорахунки миші в Curry Village могли селитися між подвійними стінками будівель. При цьому перша пара летальних випадків зафіксована 1 вересня, але парк закривати не стали, а адміністрація навіть не вважала за потрібне попередити відвідувачів.

Двом відвідувачам парку вже діагностували хантавірусний синдром у 2000 і 2010 роках. Але ще ніколи від цього вірусу відвідувачі Йосеміті не вмирали. Летальність вірусу, за даними влади США, 36%. Перший спалах був зафіксований в 1993 році, тоді померло 26 осіб. Відтоді зафіксовано понад 500 смертельних випадків. Парк Йосеміті в рік відвідують близько 4 мільйонів туристів.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: