Вердикт у 2 млн. дол. США

Share on Facebook

 

bayer-gm-rys

5 грудня 2009 р. агенція Bloomberg News оприлюднила інформацію про винесення вердикту компанії Bayer CropScience LP, яку зобов’язали сплатити штраф у сумі близько 2 млн. дол. США за збитки, завдані двом фермерам зі штату Міссурі. Компанія Bayer випробовувала експериментальні сорти рису на полях поруч із посівами рослин у цих фермерів, в результаті чого чисті сорти рису були запилені генномодифікованими.


Відтоді, як Департамент сільського господарства США оголосив у серпні 2006 р. про виявлені сліди ГМ-сортів рису в зерносховищах США, фермери зі штатів Міссурі, Арканзас, Техас, Луїзіана та Міссісіпі направили проти компанії більш ніж 1000 подібних звернень.


Компанія Bayer разом з Університетом штату Луїзіана провела дослідження рису на стійкість до її гербіциду. Було доведено, що ГМ-рис від компанії Bayer «забруднив» понад 30% усіх рисових посівів у США.


За рішенням суду було призначено лише компенсаційні виплати, проте відмовлено в задоволенні прохання фермерів у штрафних санкціях щодо Bayer. Адвокат фермерів повідомляє, що позивачі вимагали призначити компанії штраф у розмірі 80 млн. дол. США.


Суд присудив на користь фермерів з Міссурі 1,96 млн. та 53,336 тис. дол. США відповідно. Фермер Белл через недбалість Bayer втратив понад 2,2 млн. дол. США. Інший підприємець мусив припинити вирощування рису, зазнавши збитків у 50 000 дол. США через забруднення ГМ-штамами.


Хоча згодом Департамент сільського господарства США дозволив компанії Bayer CropScience вирощувати ГМ-рис та реалізовувати його для харчових цілей, продукт так і не став продаватися на ринку на комерційній основі.

Наступний тест рису на ГМ-забруднення на фермерських посівах зі штатів Арканзас та Міссісіпі заплановано провести 11 січня 2010 р.

 

 

www.stltoday.comЦю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05)' 2010


 
 

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: