Мистецтво проти ГМО!

Share on Facebook

 

грінпіс, мистецтво проти гмо, гмо, органічні продукти

З-поміж усіх продовольчих товарів у світі рис займає чи не найпочесніше перше місце. Більша частина населення планети активно споживає цей продукт. Уже понад 10 000 років люди вирощують рис у 113 країнах світу! До речі, однією з провідних держав, що займається вирощування рису, є Таїланд. Ця культура настільки поширена серед людей, що її вагому роль навіть порівнюють із популярністю поп-групи «Бітлз».

 

Така популярність рису, звичайно ж, робить його привабливим для корпорацій, які займаються генною інженерією. Німецька компанія «Байєр», гігант хімічної промисловості, намагається завоювати ринок хімічних препаратів для обробки рисових посівів. Представники цієї компанії прагнуть продавати стійкий до гербіцидів ГМ-рис із метою комерційного вирощування. Вони вважають, що це полегшить обробку рисових плантацій гербіцидами без пошкодження рисових посівів. Проте насправді це призведе лише до значного підвищення рівня використання гербіцидів та ризику зараження всіх посівів рису ГМ-штамами.

 

Саме тому Міжнародна організація «Грінпіс» звернула увагу на цю проблему і підготувала звернення до урядів країн-виробників рису з проханням захистити споживачів, фермерів, а також їхні посіви та поля від потенційного забруднення рису ГМ-штамами.

 

У провінції Ранчабурі (Таїланд) нещодавно було презентовано чудову картину на органічному рисовому полі – своєрідний твір мистецтва – на честь панівної рисової галузі країни. Організатори заходу водночас нагадали уряду про те, що стратегічно важлива культура потребує негайного захисту від генної інженерії.

 

На картині, що має площу 16 м2, зображено фермерів у солом’яних капелюхах із серпами в руках. Для появи зображення прихильники «Грінпісу», волонтери та активісти засіяли навесні 4 плантації рису двох видів.

 

Представники цього екологічного об’єднання сподіваються на те, що Таїланд надалі захищатиме власні безцінні традиційні сорти рису та обов’язково стане лідером із вирощування органічного рису. Як вважає Натвіфа Евасакул, активіст руху за стале сільське господарство при організації «Грінпіс» у Південно-Східній Азії, найкращий спосіб у досягненні цієї мети – оберігати своє рисове насіння від «ризикованих технологій» (наприклад, генної інженерії). Важливо також узяти курс на впровадження продуктивних та екологічних методів сільського господарства, які не залежать від впливу шкідливих хімікатів.

 

«Грінпіс» має намір звернутися до уряду Таїланду з проханням видати указ про заборону ГМО на території країни, особливо ГМ-рису.

 

Джерело: www.greenpeace.org.uk; www.greenmuze.com


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009


  

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: