«Органік у життя!» – закликає IFOAM

Share on Facebook

 

17-й Міжнародний органічний конгрес Міжнародної федерації органічного сільськогосподарського руху (IFOAM) цього року відбувся 26 вересня – 6 жовтня неподалік Сеулу, столиці Республіки Корея.


IFOAM

1 932 делегати з 80 країн світу зібралися для того, щоб поділитися найкращим набутим досвідом у різних сферах органічного сектора та накреслити плани на найближчі три роки задля подальшого зміцнення та розвитку органічного руху в усьому світі.

Девіз цьогорічного конгресу – «Органік – це життя» – повною мірою відображав дух і суть цього заходу. І не лише тому, що гостинні корейські колеги демонстрували чудову якість усього спектра органічного продовольства: рису та чаю, груш і полуниць, яблук та женьшеню, соєвого соусу, м’ясних, рибних продуктів і, звичайно, гострого салату «кімчі» з капусти, селери та редьки або огірків, баклажанів, без якого неможливо уявити корейського столу.

Сотні учасників конгресу у своїх виступах висвітлювали теми продовольчої безпеки та якості продуктів харчування, родючості ґрунтів і гуманного утримання тварин, агроекології й органічного харчування в школах та інших громадських закладах. Україну на цьому найвищому органічному форумі планети (як і на попередніх конгресах в Італії та Австралії) представляв Голова Правління Федерації органічного руху України Є. Милованов, презентувавши учасникам конгресу доповідь «Розвиток органічного сектора в Україні», що викликала жвавий інтерес присутніх.

Знаменною подією згаданого зібрання представників міжнародного органічного руху стало відкриття у місті Нам’янг’ю першого у світі Органічного музею, який відразу став центром уваги не лише професіоналів, але й сотень дітей, які у супроводі своїх учителів та батьків приходили туди, щоб познайомитись із життям природи, культурою агровиробництва Кореї та всього світу, історією органічного руху планети, переглянути органічні мультиплікаційні та інші фільми, навіть пограти в органічні пізнавальні ігри. Серед багатьох інших експонатів у музеї демонструються і журнали «ORGANIC UA», і серія книг «Бібліотека журналу «ORGANIC UA», а також органічна карта світу українською мовою.

 

IFOAM – міжнародна «парасолькова» організація, що об’єднує понад 750 організацій сільськогосподарського органічного руху з більш ніж 100 країн світу. Центральний офіс знаходиться у м. Бонн (Німеччина).


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 10 (20)' 2011

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: