Органічні яблука? Назбирай, скільки зможеш!

Share on Facebook

 

Осінь – сезон яблук! Тому не варто ігнорувати ці дуже корисні плоди. У США в цю пору року фермери організовують безліч яблучних фестивалів з розвагами та частуваннями.


органічні яблука

Не пасуть задніх, звичайно, й органічні фермери, вирізняючись своєю оригінальністю. 10 вересня 2011 р. в екопоселенні «Hickory Nut Forest» (штат Північна Кароліна) вже вчетверте відбувся подібний фест.

Щороку організатори абсолютно безкоштовно запрошують громадськість відвідати місцеву ферму, назбирати яблук та відсвяткувати щедрість саду, випадково знайденого у лісі. Чи можна у лісі знайти цілий сад?

У 2004 р. Джейн Лоусон та Джон Мейєрс придбали 110 га землі з лісом за заснували міжнародне екопоселення з невеличкими будиночками на сонячних батареях, органічними городами та фруктовими садами. Разом з друзями та волонтерами, розчищаючи територію від чагарників навколо поселення, у самому серці лісу вони знайшли старий яблуневий сад, який і досі приносить плоди. Сад залишили незайманим, досадили вишні, сливи та груші. Власниця саду, Джейн Лоунсон, розповідає: «Ведмеді, бджоли, птахи, інші тварини та й ми самі не можемо з’їсти самостійно так багато плодів, тому ми вирішили організувати фестиваль та запросити мешканців навколишніх містечок допомогти нам з урожаєм».

Цей дивовижний фестиваль було організовано у дружній сімейній атмосфері з безліччю розваг для дітей та дорослих. Гості фестивалю змагались у випіканні яблучних пирогів та навчились готувати яблучний сидр. Кульмінацією програми став збір урожаю ароматних лісових яблук. Аби зробити дійство більш цікавим, учасники самостійно мали знайти у лісі плодовий сад, а вже там назбирати стільки яблук, скільки могли донести. Яблука, що залишились у саду, волонтери передали до благодійного продовольчого фонду. Менш привабливі плоди відправили на корм коням та іншим тваринам.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 10 (20)' 2011

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: