Міфи і правда про те, як правильно пити воду

Share on Facebook

 

Коли ви п'єте воду? У яких кількостях? Пиття води - справа серйозна. Останнім часом цю тему так активно обговорюють, що не дивні й наслідки - інформація про правильне споживання води покрилася міфами і суперечливими відкриттями. Спробуємо розібратися в деяких найпопулярніших міфах про воду.


вода, споживання водиМіф № 1:
Щодня потрібно випивати
8 склянок води.
Факт: Хто і коли придумав правило випивання восьми склянок води на день, тепер не можна з точністю сказати. Автор не виявлений, а ідея його жива і процвітає. Що хорошого обіцяло нам щоденне споживання понад півтора літра води? Позбавлення організму від токсинів, боротьбу із зайвою вагою, поліпшення кольору обличчя.
Вчені з Університету Пенсільванії вирішили перевірити дієвість таких заяв і провели ряд експериментів. В ході наукових праць з'ясувалося, що правило 8 склянок не працює. У піддослідних, незважаючи кількість води, не змінювався ні вага, ні колір обличчя ... Висновок, до якого прийшли вчені - це індивідуальний підхід до щоденних норм випитої води. У середньому організм людини витрачає 1-1,5 л води в день. Ось і потрібно орієнтуватися на таку цифру. Плюс, мінус ... Враховуючи при цьому, що під час важких фізичних навантажень і при високій температурі кількість рідини, яка витрачається, збільшується.
Крім того, не забуваємо ще одна умову: організм одержує воду і з споживаної нами їжі. Вчені підтвердили, що зайва вода не приносить користі організму. Навпаки, провокує порушення сольового балансу, а це веде до не найприємнішим наслідків.
Міф № 2:
Кава і чай зневоднюють організм.
Факт: За останніми даними доктора Лоуренс Армстронг з Університету Коннектикуту, вважати, що напої, що містять кофеїн, зневоднюють організм, не зовсім коректно. З водним балансом нічого не трапиться, якщо споживати каву, чай чи колу в помірних кількостях. Розшифровано і поняття «помірна кількість», в даному випадку це 5 чашок напоїв з кофеїном в день. З думкою американського вченого повністю згодні і німецькі терапевти. Досліджуючи тему водного балансу, німці встановили, що любителі кави виділяють з сечею до 84% спожитої рідини, а прихильники споживання звичайної води - до 81%. Різниця - практично невідчутна.
Але врахуйте й той факт, що замінити воду кавою або чаєм не можна. Так що, якщо хочете вгамувати спрагу, краще випийте склянку води.
Міф № 3:
Пити воду під час тренувань можна.
Факт: Мабуть, зараз запротестують тренери-прихильники «сухих» тренувань, прочитавши наступне. В Університеті Пітсбурга провели ряд експериментів, в ході яких з'ясувалося: вправи «на суху» ніяк не впливають на зниження ваги. Необхідно пити під час будь-яких тренувань. Особливо жінкам, які й без того на заняттях спортом втрачають більше рідини, ніж чоловіки.
Вчені рекомендують не зловживати питтям води при активних фізичних навантаженнях, але приблизно через кожні 20 хвилин тренування робити по ковтку цілющої рідини.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: