Буряковий сік, випитий перед тренуванням, може замінити штучні стимулятори

Share on Facebook

 

Вчені з Університету Ексетера встановили, що буряковий сік підвищує витривалість, знижує артеріальний тиск і підвищує ефективність тренувань.


буряковий сікЗвіт про проведеному експерименті був опублікований в журналі прикладної фізіології.

В експерименті взяли участь 9 дорослих велогонщиків. Їм належало двічі подолати дві дистанції в 4 і 16 км. Кожного разу перед стартом вони випивали по 500 мл бурякового соку. Причому, якщо в перший раз вони пили натуральний буряковий сік, то на наступний день з їх напою були видалені нітрити.

У своєму звіті дослідники пишуть, що після вживання натурального бурякового соку спортсмени швидше пройшли дистанцію. У них працювали краще не тільки м'язи, а й серцево-судинна система, їм було простіше утримувати рівне дихання.

Дослідники відзначають, що за допомогою бурякового соку, а точніше, нітритів, які містяться в ньому, можна збільшити тривалість тренувань на 16%.

Для того, щоб домогтися позитивного ефекту, необхідно випивати в день біля двох чашок бурякового соку. Вчені також відзначають, що їх відкриття може допомогти не тільки професійним спортсменам, а й людям, що зазнають труднощі при помірних фізичних навантаженнях. Зокрема, сік може виявитися «еліксиром молодості» для літніх людей, які задихаються і швидко втомлюються під час піших прогулянок.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: