Дієта змушує клітини мозку «поїдати» себе

Share on Facebook

 

За даними дослідження, проведеного в медичному коледжі Альберта Ейнштейна в Університеті Нью-Йорка, як і інші частини організму людину, клітини головного мозку починають «поїдати» себе, щоб скористатися останнім джерелом енергії для подолання наслідків голодування.


Такий процес називається аутофагією. При цьому внутрішні компоненти клітини деградують. 

Організм перш ніж послати в мозок імпульс, що свідчить про голод, відслідковує зміни в складі крові й реагує на кількість глюкози, амінокислот і жирних кислот, після чого відправляє сигнал про необхідність поїсти. 

Як говориться в дослідженні, результати якого були опубліковані в науковому журналі «Cell Metabolism», експерименти на мишах, позбавлених їжі, показали, що якщо заважати процесу аутофагії, почуття голоду не буде підсилюватися. Хімічні зміни в мозку мишей призводили до того, що тварини худнули за період голодування.

За словами професора Раджата Сінгха, який керував дослідженням, зусилля, спрямовані на створення необхідних умов для клітини за допомогою хімічних речовин, допоможуть регулювати апетит. Це дозволить людині менше почувати голод і при цьому підтримувати належною мірою енергетичний баланс в організмі.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: