В Україні на екологію планують витратити 630 млн грн

Share on Facebook

 

vytratyty-na-ekologiju

У 2011 році Міністерство екології і природних ресурсів планує направити на розв'язання екологічних проблем 627,4 млн грн.

За даними видання, із загальної суми 159 мільйонів Мінекології очікує одержати від Єврокомісії, пише «Дзеркало тижня».

"Угоди про часткове фінансування Євросоюзом наших екологічних програм було досягнуто наприкінці минулого року. Загалом на природоохоронні цілі продовж трьох років ЄС виділить 35 млн євро», - уточнюється в статті.

Гроші Єврокомісії планується спрямувати у тому числі і на зближення екологічного законодавства України з нормами законодавства ЄС.

Частину коштів Мінекології пропонує направити теплоенергетикам на програми добудови електрофільтрів і встановлення систем очищення газів на теплоелектростанціях.

Передбачається провести конкурсний відбір не менші п`ять інвестиційних проектів для підприємств теплоенергетики (кожний потужністю не менш як 500 МВт), спрямованих на зменшення забруднення атмосферного повітря.

Завдяки цим заходам планується до 2015 року знизити сумарні викиди двоокису вуглецю теплоенергетикою в навколишнє середовище на 10%.

У 2011 році року пройде не менш як п’ять конкурсів серед водоканалів невеликих міст з населенням до 250 тис. людей з метою реалізації інвестпроектів. Переможцям конкурсу буде надано пільгове кредитування для закупівлі установок хімічного видалення з’єднань азоту і фосфору із стічних вод і обезводнення й утилізації активного мулу.

До 2015 року передбачається забезпечити поховання не менш як 70% побутових відходів міст з населенням понад 250 тис. людей на спеціалізованих й екологічно безпечних полігонах.

За даними міністра екології Миколи Злочевського, до кінця 2012 року планується завершити роботу з утилізації прострочених отрутохімікатів і пестицидів. Мінекології так само планує найближчим часом розпочати будівництво заводу з утилізації автомобільних шин і будівництво спеціальних печей для знищення медичних відходів.


http://zaxid.net

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: