Визнано найкращих в органічному секторі в 2012р.

Share on Facebook

 

 20 грудня 2012 р. в Інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ» відбулася Прес-конференція «Продовольча безпека та безпека продовольства – органічний вектор», організована Федерацією органічного руху України за підтримки Проекту USAID Агроінвест.

 

333

Учасниками події були: Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, Голова Правління Асоціації учасників органічного виробництва «Біолан Україна» Василь Пиндус, науковий керівник Центру «Полтава-Органік» Павло Писаренко.

До чого може призвести сучасне інтенсивне господарювання на землі, як використовуються природні ресурси та як це все впливає на біорізноманіття та на природу в цілому? Ті, хто застосовує інтенсивні методи господарювання на селі, хвилюються лише про нарощування виробництва, збільшення прибутків, не зважаючи на довкілля, здоров’я як селянина, що працює на землі, так і споживача, який купує готову продукцію у магазині і не відає про її склад, властивості та можливий негативний вплив на його здоров’я! Все актуальнішим стає не лише збільшення виробництва, але й забезпечення належного рівня безпечності продуктів харчування. Найбільш актуальною відповіддю на це питання стає органічне сільське господарство. При цьому численні міжнародні дослідження свідчать, що при підтримці цих методів господарювання безпечними органічними продуктами можна нагодувати світ.

І в Україні 155 виробників на площі понад 270 тис. гектарів кардинально змінюють власні принципи діяльності, використовують органічні методи господарювання, часто отримуючи значно вищі урожаї, ніж в середньому в регіоні чи країні і при цьому вони сертифіковані як органічні у відповідності з жорсткими вимогами регулювання Євросоюзу.

При виробництві органічних продуктів використовуються лише натуральні методи переробки, заборонено використання синтетичних ароматизаторів, барвників, консервантів, підсилювачів смаку, шкідливих добавок. І все це відповідає критеріям екологічності, що гарантується регулярними інспекціями незалежних експертів, які щорічно підтверджують своїми сертифікатами відповідність дотримання всіх вимог стандартів ЄС щодо органічного виробництва. 

У світі споживання органічних продуктів досягло суми 60 млрд.долл.США! В Україні суспільство теж почало усвідомлювати, що таке справжні сертифіковані органічні продукти і чим вони вигідно відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, через що внутрішній ринок їх споживання стало зростає.

За даними Федерації органічного руху України, сучасний внутрішній споживчий ринок сертифікованих органічних продуктів в Україні почав розвиватись з 2006 р., сягнувши в 2008 р. 600 тис. євро, 2009—1,2 млн. євро, 2010-2,4 млн. євро, в 2011 р. – зріс до 5,1 млн.євро, продовживши зростання у 2012 р.

Цьому в значній мірі сприяли ряд заходів, організованих активними учасниками органічного руху, зокрема:

- низка семінарів, тренінгів, круглих столів, конференцій;

- ярмарки та фестивалі, зокрема, Федерацією органічного руху України, спільно з ВГО «Жива планета», Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві у партнерстві з Асоціацією «Біолан Україна» та Іллінецьким державним аграрним коледжем, за підтримки Проекту USAID Агроінвест та інших прибічників органіку, було проведено в Києві 8 вересня 2012 р. вже Четвертий Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів, який відвідали тисячі киян та гостей столиці; у вересні в с.Микуличин Яремчанського р-ну Івано-Франківської обл. відбулася Виставка-ярмарок виробників органічної та екологічної продукції Карпатського регіону в рамках Фестивалю автентичної кухні “Смачний Спас”, організованого Асоціацією «Чиста Флора», Івано-Франківською ОДА, Яремчанською РДА, тощо.

- за підтримки Німецького товариства GIZ, протягом осені 2012 р. Федерацією органічного руху України проводилася інформаційна кампанія для споживачів з популяризації міжнародного маркування сертифікованих органічних продуктів “Євролисток”.  У супермаркетах Києва здійснено промо-акції з роз’ясненням споживачам, як відрізнити та знайти справжні органічні продукти, вручалися безкоштовні подарунки від вітчизняних виробників сертифікованої органічної продукції. Згідно з опитуванням, 63% покупців, які взяли участь у промо-заходах, вже не перший раз купують органічні продукти, а 37% купували їх вперше. При цьому 85% з тих, хто купував органіку перший раз, підтвердили свій намір купити її, принаймні, ще раз.

У рамках Фестивалів BEST FOOD FEST для відвідувачів також було успішно організовано цілу низку цікавих інформативних органічних акцій.

Press-conference-20.12.2012-diplomПід час прес-конференції учасники підвели підсумки розвитку в Україні органічного сектору; найкращі виробники, переробники, торгові марки та інші активні гравці органічного руху України за результатами роботи в 2012 р. були нагородженіпочесними дипломами.

Зокрема, за визнанням Конкурсної комісії, відзначено найкращих в наступних номінаціях:

-  найкраще підприємство-виробник сертифікованої органічної продукції рослинництва -ТОВ «ЧИСТИЙ ПРОДУКТ-С» (Донецька обл.)

-  найкраще підприємство-виробник сертифікованої органічної продукції тваринництва -ТОВ «СТАРИЙ ПОРИЦЬК» (Волинська обл.) 

-  найкраще підприємство-оператор збору дикоросів у відповідності з органічними стандартами - ВАТ "РІВНЕХОЛОД" (Рівненська обл.) 

-  найкраще підприємство-переробник сертифікованої органічної продукції - ТОВ «ОРГАНІК ОРИГІНАЛ» (Київська обл.)

-  найкраща торгова марка сертифікованої органічної продукції - ПАН ЕКО

-  найкраща роздрібна мережа, що торгує органічними продуктами - МЕГАМАРКЕТ

-  найкраща регіональна підтримка органічного руху України - ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

 

Отже, органічні продукти українського походження продовжують активно заповнювати власний внутрішній ринок та знаходити своїх постійних поціновувачів. А найкращі українські органічні виробники, незважаючи на дії певних недобросовісних так званих псевдо-органічних виробників, тримають високу якість своїх здорових, натуральних, екологічно безпечних, органічних продуктів харчування та щорічно підтверджують свій органічний статус у процесі інспекцій та відповідної сертифікації за міжнародними стандартами.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: