"Сандора" незаконно зареєструвала торгову марку "Без ГМО" ?

Share on Facebook

 

Як повідомила «Юридична практика», в Окружний адміністративний суд м. Києва був поданий позов про визнання недійсним знака для товарів і послуг "Без ГМО".


без гмо

Власником названої торговельної марки на підставі свідоцтва № 133385 від 10 січня 2011 року є відомий виробник соків ТОВ "Сандора". Знак зареєстрований відповідно до класифікації МКТП для товарів класу 5 - дитяче харчування, води мінеральні для лікувальних (медичних) цілей; дієтичні напої лікувальні (медичні); дієтичні харчові продукти лікувальні (медичні); лікувальні напої, - і класу 32 - пиво, мінеральні та газовані води та інші безалкогольні напої, безалкогольні фруктові екстракти, аперитиви неалкогольні; квас (безалкогольні напої); коктейлі неалкогольні, лимонади, фруктовий нектар неалкогольний; овочеві соки (напої), фруктові напої і фруктові соки, сиропи та інші складові для приготування напоїв.

Позов поданий споживачем, який визнав, що існування і використання позначення "Без ГМО" в якості знака для товарів і послуг несе потенційну загрозу введення в оману споживачів щодо наявності або відсутності в продуктах харчування генно-модифікованих організмів.

Відповідно до законодавства України "Без ГМО" - це маркування, яке повинне наноситися на упаковку харчових продуктів, якщо в них не міститься генетично модифіковани організмів або продукти, з вмістом ГМО не більше 0,9%.Відповідачем виступає Державний департамент (служба) інтелектуальної власності України. В якості третьої особи на стороні відповідача залучено власника ТМ "Без ГМО" ТОВ "Сандора".

Судове засідання у справі призначено на 18 липня 2011 року.

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: