Парубій підписав органічний закон

Share on Facebook

 parubii17 липня 2018 р. Закон України № 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який був прийнятий Верховною Радою України 10 липня 2018 р., був підписаний Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. 

Того ж дня Закон був направлений до Адміністрації Президента України на підпис. 

У відповідності із положеннями документу, забороняється маркувати державним логотипом для органічної продукції сільськогосподарську продукцію, що була отримана не в результаті органічного виробництва або є продукцією перехідного періоду. Крім цього, не буде дозволено використання під час маркування такої харчової продукції будь-яких позначень та написів “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік”, та будь-яких однокореневих похідних від цих слів з префіксами “біо-”, “еко-” тощо будь-якими мовами. 

Важливо й те, що реклама будь-якого неорганічногопродукту як органічного, в тому числі використання напису“органічний продукт” у власних назвах та торговельних марках, вважається недобросовісною рекламою. 

Законом передбачена також в відповідальність за неправомірне використання вищевказаних термінів при маркуванні продукції. 

Зокрема, таке порушення тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. 

За словами Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова передбачені документом конкретні штрафні санкції замалі, однак все ж і вони дозволять боротися з таким ганебним явищем, як «псевдо-органік»! Це дещо поегшить працю вітчизняних добросовісних сертифікованих органічних виробників, а також дозволить ефективно здійснювати реальний контроль за органічним сектором як з боку виконавчих органів влади, так і зі сторони громадськості та споживачів. 

Закон 5448-д набере чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування в ЗМІ.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: