Як обрати безпечну косметику

Share on Facebook

Ні для кого не секрет, що більшість косметичних засобів та засобів особистої гігієни становлять загрозу для нашого здоров’я. Це стосується як фірмової косметики, так і більш дешевої. Попросту кажучи, такі поняття як «безпека» та «натуральність» дуже рідко в дійсності співвідносяться з косметичними засобами.

497

У наш час більшість компонентів натурального походження замінюються більш простою у виробництві «хімією»: екстракти, барвники, добавки, емульгатори, ароматизатори тощо. 

Список дозволених у використанні в косметиці хімічних речовин постійно змінюється. Можна згадати про такий антисептик як гексахлорофен. До 70-х років він широко застосовувався в різних косметичних засобах: дезодорантах, шампунях, зубних пастах. Після виявлення його токсичної дії, він був заборонений. На сьогодні існує перелік потенційно небезпечних речовин, до яких слід поставитися уважно. 

Які небезпечні речовини може містити косметика?


— Дезодоранти, духи, лаки для волосся тощо містять фталати — одні з найнебезпечніших речовин: вони призводять до зміни гормонального фону, викликають вроджені вади, пригнічують дітородну функцію. Особливо вони небезпечні для вагітних. В Європейському союзі було вжито заходів щодо заборони на використання в косметиці ди(2- етилгексін)фталата та ди-н-бутилфталата (ДБФ). На сьогоднішній день на косметичному ринку все ще складно знайти продукцію, що не містить фталатів. 

— Мило, гель для душа, шампунь. Містять токсичні речовини, що утворюють піну: диетаноламін (ДЕА, DEA), триетаноламін (ТЕА, TEA), лауретсульфат. Небезпека: провокують алергічні реакції, сухість шкіри і волосся, подразнення очей. 

— Кондиціонери для волосся, креми можуть містити стеаралконіум-хлорид, який викликає алергічні реакції. 

— Дезодоранти, зубна паста і мило можуть містити парабени і триклозан. І хоча вплив цих хімічних сполук на здоров’я не достатньо ще вивчений, проте, відомо, що парабени є естрогеноподібними речовинами, які впливають на стан жіночої статевої системи. 

Якщо ви приймаєте душ, то триклозан, що міститься в лосьйонах і гелях, вступає в реакцію з хлором з водопровідної води. В результаті реакції виходить хлороформ — потенційний канцероген, який може проникати в організм через шкіру. 

— Пінки для вмивання, тоніки та інші засоби щоденного догляду містять стабілізатори — консерванти, що пригнічують ріст мікроорганізмів: метил-, пропіл-, бутил- і етилпарабен. Ці речовини мають гормональну дію (точніше, естрогеноподібну). Особливо небезпечні для вагітних (викликають патології репродуктивної функції майбутньої дитини) і для жінок, яким протипоказаний естроген (рак грудей). 

— Зволожувальні креми містять небезпечні пропіленгліколь та етиленгліколь. Можуть викликати кропивницю та екзему. 

— Більшість косметичних засобів містять токсичні консерванти Гермол II і Гермол115 (Germall II, Germall 115). Викликають контактний дерматит. 

— Засоби для волосся, очищувальні засоби для обличчя: лосьйони, тоніки можуть містити діоксан — найсильніший канцероген. Самого його не додають у косметичні засоби. Проте він має ряд похідних сполук, що є не менш небезпечними і зустрічаються в засобах для догляду. Похідні діоксану — речовини групи з закінченням -laureths, a також оксид етилена. 

Їх застосовують у косметичному виробництві як поверхнево активні речовини (ПАР), емульгатори і плівкоутворювачі. Крім цього, до похідних діоксану відносять поліетиленгліколь (PEG), поліоксіетилен, речовини з закінченнями -eth і -oxynol, а також Sodiumolethsulfate. 

Як уберегти себе від покупки такої косметики? 

Головні особливості безпечної косметики:


1) безпечна косметика не зберігається довго. Натуральні консерванти, що входять до складу такої косметики можуть зберігатися не більше півтора року. До таких речовин відносять сорбінову, бензойну, саліцилову кислоти, ефірні масла і вітамін Е (має ще менший термін зберігання).
2) така косметика має відмінну упаковку: вона не містить метал і придатна для вторинної переробки. 

3) у переліку складових натуральної косметики не повинно бути продуктів нафтоперероблення (mineral oil). 

4) на флаконах натуральних косметичних засобів може бути написано: «перед використання інтенсивно збовтати». При виробництві такої косметики не використовують емульгатори, внаслідок чого вона може мати неоднорідний склад. 

5) у безпечну косметику не додають барвники та ароматизатори. 

Вибирайте безпечну косметику з мінімальною кількістю потенційно небезпечних речовин.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: