Відомі нові методи боротьби з колорадським жуком

Share on Facebook

 

Останні дослідження доводять, що органічне сільське господарство має кращі результати у боротьбі зі шкідниками, ніж конвенційне, всупереч довготривалим закидам опонентів. Основну роль у цьому відіграє підтримка біорізноманіття всіх видів.


колорадський жук

«Наше дослідження, – говорить керівник Девід Краудер, еколог з Державного університету Вашингтона, – показує, що органічні методи ведення сільського господарства сприяють збалансуванню природних популяцій шкідників та їхніх антагоністів, що і покращує ефективність боротьби з першими.

Часто багато уваги приділяють чисельності шкідників на полях культурних рослин. Проте пан Краудер разом з колегами доводить протилежне – важливість рівномірного розподілу різноманітних видів комах, а не обмежену кількість лише шкідників. Урівноваженість не лише визначає кількість тих чи інших видів та рівномірність їх розподілу, але й ідентифікує, між іншим, домінування одного виду над іншими.

Свою теорію команда висунула на прикладі дослідження жуків, нематод та грибів, які є антагоністами ненависного аграріям колорадського жука.

Члени команди провели аналіз картопляних полів у штаті Вашингтон, з’ясувавши, що кількість шкідників на органічних та конвенційних полях значно не відрізняється, проте відмінність у збалансуванні різних комах була вражаючою. На органічних полях (де не використовують хімічних фунгіцидів) було чітко виражене збалансування колорадських жуків з їхніми антагоністами. Протилежна ситуація спостерігалася на полях, де регулярно використовувалися хімікати. Це означає, що розмноженню популяції колорадського жука на органічних полях перешкоджають саме комахи, які їх відлякують чи харчуються ними.

Отже, розуміння парності шкідників та їхніх антагоністів є надзвичайно корисним для ефективного захисту рослин в агровиробництві та збереження біорізноманіття в екосистемі планети.

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12 (13)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: