Про ГМО в органічному регулюванні

Share on Facebook

Постановою Ради ЄС №834/2007 від 28.06.2007 р. щодо органічного виробництва та маркування органічних продуктів визначено основні положення та правила щодо ГМО та органічних продуктів.


довідник стандартів

Зокрема, всі виробники, в т.ч. українські, які займаються органічним виробництвом і прагнуть отримати органічний сертифікат у відповідності з стандартами ЄС, мають дотримуватись наступних вимог, викладених у статті 9 згаданої Постанови «Заборона використання ГМО»:

 

  1. ГМО, похідні ГМО і продукти, вироблені з ГМО, не повинні використовуватися як харчові продукти, корми, технологічні добавки, продукти захисту рослин, добрива, речовини для покращення ґрунту, насіння, вегетативний посадковий матеріал, мікроорганізми і тварини в органічному виробництві.
  2. З метою дотримання викладеної у пункті 1 заборони використовувати ГМО або похідні ГМО як харчові продукти або корми, оператори можуть покладатися на етикетки, які супроводжують продукт, або будь-який інший супроводжуючий документ, доданий або наданий згідно з Директивою 2001/18/ЕС, Постановою (ЄС) 1829/2003 Європейського парламенту і Ради від 22 вересня 2003 р. щодо генетично модифікованих харчових продуктів і кормів, або Постановою (ЄС) 1830/2003 стосовно можливості контролю і маркування генетично модифікованих організмів і можливості контролю за харчовими продуктами і кормами, виробленими з генетично модифікованих організмів.
  3. Оператори можуть вважати, що у харчових продуктах або кормах, які вони придбали, не використовувалися ГМО або похідні ГМО, якщо це не вказано на етикетці або у супроводжуючому документі згідно з зазначеними Постановами, якщо оператори не отримали іншої інформації, що вказує на невідповідність маркування певних продуктів цим Постановам.
  4. З метою дотримання заборони згідно з пунктом 1 щодо продуктів, які не є харчовими продуктами або кормами, або щодо продуктів, вироблених генетично модифікованими організмами, оператори, які використовують такі неорганічні продукти, придбані у третіх сторін, мають вимагати від постачальника підтвердження, що продукти, які постачаються, не були вироблені з генетично модифікованих організмів або генетично модифікованими організмами. …»
Тобто, використання ГМО та їх похідних несумісне з концепцією органічного виробництва та сприйняттям споживачами органічної продукції. З цієї причини категорично забороняється використання генетично модифікованих організмів та їх похідних як у органічному агровиробництва, так і при переробці органічних продуктів. Відповідно, продукти не можуть маркуватися як органічні, якщо вони містять ГМО, складаються з ГМО або є похідними ГМО.
Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 11 (12)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: