
Імпорт органічних продуктів до країн ЄС стрімко зростає, оскільки внутрішнє виробництво вже не здатне задовольнити високий попит європейців на органічні продукти.
Вищий попит на органічну продукцію спостерігається у Західній Європі. Тоді як у країнах Центральної та Східної Європи швидше розвивається виробництво, ніж попит. Тому останніми роками активізувалася торгівля між країнами цих регіонів.
Більше 80% органічного ринку припадає на такі 4 країни ЄС, як Німеччина, Велика Британія, Франція та Італія. Проте і в цих державах ситуація нестабільна. Споживання органічних продуктів у Великій Британії впало до 13,6%. Рівень споживання у Німеччині залишається стабільним, тоді як у Італії та Франції спостерігається помітна активізація органічного ринку.
З точки зору виробництва, на органічне сільське господарство припадає 4,3% від загальної площі сільгоспугідь, що становить 7,7 млн га. Найбільшу частку органічних земель у Європі займає Іспанія (1,1 млн га), обігнавши Італію.
Незважаючи на наявність експортних ринків у Західній Європі, органічне виробництво у 12 країнах, які приєдналися до ЄС з 2004 р., може провалитися через низький рівень попиту всередині самих країн. А це може викликати деякі труднощі зі збутом продукції та підірвати стабільність цілого сектора.
Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 09 (10)' 2010
< Попередня | Наступна > |
---|